Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h ESE
H -5 • L -6
-2C
Czw
0C
Pt
-3C
Sob
-0C
Nd
-2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaW Pomorzaninie zabrzmi muzyka! Kolejna odsłona festiwalu Bydgoska Scena Barokowa już niebawem
18.09.2020 | 16:55

W Pomorzaninie zabrzmi muzyka! Kolejna odsłona festiwalu Bydgoska Scena Barokowa już niebawem

Na zdjęciu: Kino Pomorzanin po raz kolejny będzie gościć muzyków.

Fot. BB/archiwum

Od 3 października do 7 listopada w sali legendarnego Kina Pomorzanin odbędzie się festiwal poświęcony muzyce lat ubiegłych – Bydgoska Scena Barokowa. Artyści zaprezentują muzykę z czasów od średniowiecza do połowy XIX wieku, występy będą wykonywane na historycznych instrumentach.

Festiwal rozpocznie recital Agnieszki Budzińskiej-Bennet. Artystka zaśpiewa przy własnym akompaniamencie, prowadzonym na romańskiej harfie. 10 października wystąpi natomiast Arte dei Suonatori Piano Quartet, który zaprezentuje popularną muzykę pochodzącą z I połowy XIX wieku. Artyści grać będą na dawnych odmianach instrumentów smyczkowych oraz na pianoforte – instrumencie klawiszowym z tamtego czasu.

11 października bydgoszczan czeka wyjątkowy wieczór z muzyką Johanna Sebastiana Bacha. Kantaty lipskiego kantora wykonają wspaniali soliści: Peter Kooji, Margot Oitzinger, Joanna Radziszewska i Tomáš Leitkep oraz zespół Baroque Collegium 1685 pod kierownictwem Agnieszki Żarskiej. Warto podkreślić, że jest to pierwszy taki koncert w Bydgoszczy podczas którego będzie można usłyszeć dzieła Bacha.

17 października Kino Pomorzanin powinni odwiedzić wszyscy miłośnicy muzyki francuskiej. Tego dnia na festiwalu wystąpią sopranistki Helena Bregar i Elżbieta Izdebska oraz bydgoski zespół Intemperata. 24 października na scenie pojawi się Capella Warmiensis Restistuta pod przewodnictwem Pawła Hulisza, który zaprezentuje muzykę zespołów kościelnych z obszaru Warmii i Mazur. Festiwal zakończy sztuka operowa – Filandro Nicola Porpory w wykonaniu znakomitych solistów.

Wszystkie wydarzenia podczas festiwalu odbywać się będą przy zachowaniu rekomendowanych procedur sanitarnych. Karnety na cały festiwal oraz bilety na poszczególne koncerty dostępne są do kupienia na stronie www.kinopomorzanin.pl/bilety oraz przed koncertami.

Festiwal to nie jedyne wydarzenie, które będzie miało miejsce w Kinie Pomorzanin. Już w przyszły wtorek (22 września) w kinie odbędzie się spotkanie autorskie z Filipem Springerem, a dzień później – z Agnieszką Holland. W piątek, 25 września wyświetlane będą pokazy filmów niemych z muzyką improwizowaną na żywo. Dzień później w Pomorzaninie rozpocznie się Rodzinne Święto Kina, podczas którego wyemitowany zostanie m.in. film E.T. Warto dodać, że pierwsze 20 minut filmu będzie wyświetlane za pomocą zabytkowych projektorów.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści