Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W sobotę defilada na Gdańskiej. Zmiany w ruchu już od czwartku

Dodano: 21.09.2023 | 19:57

Na zdjęciu: W tę sobotę ulica Gdańska na wysokości Myślęcinka będzie zamknięta od rana do popołudnia.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

W Myślęcinku odbędą się obchody piątej rocznicy powstania 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W związku z planowanymi uroczystościami, od 21 do 23 września wprowadzone zostaną zmiany w istniejącej organizacji ruchu na ulicach Gdańskiej i Rekreacyjnej.

Defilada i piknik wojskowy – to najważniejsze punkty zaplanowanego na najbliższą sobotę, 23 września, święta 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Podczas wydarzenia zaprzysiężony zostanie także nowy dowódca „terytorialsów” z regionu. Uroczystości rozpoczną się o 11:00 na ulicy Gdańskiej, na wysokości Myślęcinka – wtedy rozpocznie się defilada, w której wezmą udział m.in. czołgi Leopard i Abrams, armatohaubice samobieżne Krab czy moździerz samobieżny RAK.

Defilada wojskowa w Bydgoszczy. Zmiany w ruchu i komunikacji

W związku z wojskowymi uroczystościami, od 21 do 23 września wprowadzone zostaną zmiany w istniejącej organizacji ruchu na ulicach Gdańskiej i Rekreacyjnej. Od dziś (21 września) od godziny 20:00 wprowadzono zakazy parkowania na ul. Rekreacyjnej. Jutro (22 września) od 8:00 z ruchu wyłączony zostanie buspas na Gdańskiej, a od 18:00 zamknięta zostanie ulica Rekreacyjna. Ruchem na tym odcinku będzie kierować policja i Żandarmeria Wojskowa.

W sobotę defilada na Gdańskiej. Zmiany w ruchu już od czwartku

Zobacz również:

Nowa pijalnia, nowe zasady. Z Lasu Gdańskiego znów płynie darmowa woda

W sobotę (23 września) od godz. 8:00 nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego Gdańskiej na odcinku od Modrzewiowej do Jeździeckiej. Dostęp do ulicy będzie miało wyłącznie wojsko i pojazdy uprzywilejowane. Rozpoczęcie głównych obchodów, w tym defilady wojska, zaplanowano na godz. 11:00 – po defiladzie na polanie Różopole odbędzie się piknik wojskowy.

Z uwagi na bezpieczeństwo prosimy o bezwzględne stosowanie się do nowego oznakowania na ulicach objętych czasową organizacją ruchu. Stała organizacja ruchu na ul. Gdańskiej zostanie przywrócona w sobotę w godzinach popołudniowych – informuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

W związku z planowanymi uroczystościami, w sobotę wprowadzone będą również zmiany na trasie przejazdu linii autobusowych 52, 93 i 94, które będą obowiązywać od 7:30 do 15:30.

Linia nr 52
Wszystkie kursy wydłużone do Podkowy i Myślęcinka (do godziny 15:30) zostaną skrócone do pętli Dworzec Leśne (poza kursami 5:12, 6:27).

Linie nr 93, 94
Kursy rozpoczynające bieg z pętli Dworzec Leśne realizowane będą ulicami Modrzewiową, Alejami Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Armii Krajowej, od przystanku Osielsko / Myślęcinek (linia nr 93), Jeździecka/Gdańska (linia nr 94) powrót na swoją trasę. Kursy do Dworca Leśne realizowane będą ulicami: Alejami Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Kamienną, Sułkowskiego, powrót na swoją trasę.

Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: Gdańska/Jeździecka, Myślęcinek, Gdańska/Las nż, Las Gdański P+R, Modrzewiowa/Gdańska, Leśne (w ciągu ulicy Modrzewiowej po zachodniej stronie od ronda Żołnierzy-Górników). Dodatkowe przystanki do obsługi pasażerskiej na trasie objazdów: Armii Krajowej/Jeździecka (kier. Dworzec Leśne), Armii Krajowej/Zamczysko (przystanek PKS i 52), Kamienna/Wyszyńskiego, Kamienna/Sułkowskiego, Sułkowskiego/Kamienna, Sułkowskiego/Czerkaska – wszystkie dla kierunku Leśne, Leśne (kierunek Osielsko – w ciągu ulicy Modrzewiowej po wschodniej stronie od ronda Żołnierzy-Górników).

Warto dodać, że ruch tramwajowy do Lasu Gdańskiego będzie odbywał się bez zmian, dzięki czemu będzie można przyjechać do Myślęcinka na defiladę i piknik.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments