Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W środę kolejne strajki. Ulice zostaną zablokowane w godzinach szczytu

Dodano: 28.10.2020 | 09:14

Na zdjęciu: Już w poniedziałek główne ulice Bydgoszczy zostały zablokowane.

Fot. Szymon Fiałkowski

W środę w Bydgoszczy odbędą się dwie demonstracje. Ich organizatorzy zapowiedzieli między innymi blokadę ulic w centrum miasta.

Środa to kolejny dzień strajków przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Dziś organizatorzy zachęcają, aby w ramach Strajku Kobiet nie iść do pracy, biorąc urlop na żądanie lub bezpłatny albo urlop na oddanie krwi.

W południe ma odbyć się protest na Starym Rynku. Za to na godz. 14:00 planowany jest początek blokady samochodowej. Manifestujący chcą zablokować rondo Fordońskie, rondo Jagiellonów, rondo Grunwaldzkie i ulicę Kamienną. – Wszystkich postronnych przepraszamy za utrudnienia, ale mamy rząd do obalenia! To walka o prawa człowieka, prawa nas wszystkich! – czytamy na profilu Manify Bydgoskiej.

Przypomnijmy, że w poniedziałek protesty odbyły się na ul. Focha, Jagiellońskiej i przed bazyliką, a we wtorek manifestowano w okolicach Katedry Bydgoskiej. Na czwartek swoją demonstrację zapowiedziała za to branża gastronomiczna.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jacek
jacek
3 lat temu

ludzie nie mają pojęcia co robią. nie protestuje się na ulicach tylko pod domami polityków

Andy
Andy
3 lat temu

Rozumiem chęci ale nie bardzo mogę się zgodzić że blokowanie miasta wpłynie na rząd, idźcie pod urząd Wojewódzki a ludziom dajcie spokojnie wracać do domów, zablokowanie miasta raczej nie przysporzy wam sojuszników.

Elżbieta
Elżbieta
3 lat temu

Ja też tak uważam protesty powinny być pod siedzibą PIS albo pod ich domami a nie blokować całe miasto to nie wina innych zwykłych ludzi

Ewa
Ewa
3 lat temu

blokada ulic to strzał w kolano, jak mam popierać kogoś kto nie pozwala mi odebrać dziecka ze szkoły

Dawid
3 lat temu

Chyba nie mają co robić ? A kim oni są ? Nazistami ? Czy grupą oglupiona przez cwanych polityków z PO i SLD których nie chodzi o prawa kobiet ale o dorwanie się do Koryta i tyle .

Oktawia
Oktawia
3 lat temu

jak można ludziom blokować dojazd do domu po ciężkiej pracy nie mają za grosz szacunku do ludzi

Roman
Roman
3 lat temu

Obalić Rząd dlatego że mamy złą KONSTYTUCJĘ ? Obalić za to że po 1989r Rząd zrobił co zrobił wpuszczając Kościół do Polskiej Polityki ? Czy wy jesteście normalni ? TRZEBA DOMAGAĆ SIĘ NOWEJ ODPOWIEDNIEJ DO DZISIEJSZYCH CZASÓW NOWOCZESNEJ KONSTYTUCJI !

Andrzej Czarny
Andrzej Czarny
3 lat temu

Nikt ich tutaj nie trzyma. Mogą wyjechać. Islamiści chętnie przyjmą Panie. Na pewno będą miały lepsze prawa i bardziej będą szanowane 🙂

Egon
Egon
3 lat temu

Głosy przeciwko kobietom to głosy frajerstwa, nie maciejaj a jak macie przyjdźcie i powiedzcie to paniom prosto w oczy ok? Ale wątpię w to gacie osrane internetowi napinacze.