Bydgoszcz
22C
Słonecznie
54% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 24 • L 21
20C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
18C
Czw
20C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaW ten weekend ruszają linie turystyczne. Zabytkowy tabor znów pojedzie do Myślęcinka i Exploseum
jelcz ogórek Bydgoszcz
06.06.2018 | 14:09

W ten weekend ruszają linie turystyczne. Zabytkowy tabor znów pojedzie do Myślęcinka i Exploseum

Zabytkowy tabor będzie kursował w dni wolne na okres wakacji.

Na zdjęciu: Linie 100 i 102 będą obsługiwane przez Jelcze "Ogórki".

Fot. Stanisław Gazda

Od soboty, 9 czerwca na okres wakacji w dni wolne Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej uruchamia trzy linie turystyczne.

Tak jak w zeszłym roku, po Bydgoszczy będą kursować dwie linie autobusowe: 100 i 102 oraz linia tramwajowa nr 0. Linia autobusowa nr 100 będzie obsługiwać połączenia na trasie Plac Kościeleckich – Myślęcinek, a linia 102 – na trasie plac Kościeleckich – Exploseum. Kursy będą wykonywane przez zabytkowe egzemplarze autobusów marki Jelcz 043 i Jelicz 272 MEX – czyli popularne „Ogórki” w wersji międzymiastowej i miejskiej.


ZOBACZ: 130 lat komunikacji miejskiej w Bydgoszczy uczczono wystawą taboru [ZDJĘCIA]


W tym roku autobusy nie rozpoczynają kursów ze Starego Rynku – ma to związek z rozpoczynającym się w lipcu remontem płyty. Część mieszkańców nie była też zadowolona z faktu, że stare autobusy wjeżdżają na teren placu i zakłócają spożywanie posiłków w ogródkach gastronomicznych.

Ponadto, na trasie pętla Bałtycka – Las Gdański zostanie uruchomiona linia tramwajowa nr 0, obsługiwana przez wagony retro typu Herbrand i 5N. Obsługę kursów zapewni umundurowana obsługa konduktorska. Na liniach turystycznych obowiązywać będą standardowe taryfy opłat ZDMiKP.


Powiązane treści