[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

W weekend dwa wydarzenia na Miedzyniu. Przy Kanale odbędzie się potańcówka i kino w plenerze

Dodano: 03.08.2022 | 11:38

Na zdjęciu: W najbliższą sobotę (6 sierpnia) odbędzie się kolejna potańcówka nad Kanałem Bydgoskim.

Fot. Fotopstryk Usługi Fotograficzne

W ten weekend na Miedzyniu, nad Kanałem Bydgoskim odbędą się dwa wydarzenia kulturalne. W sobotę do tańca będą przygrywać Żuki, a w niedzielę odbędzie się wyjątkowy pokaz kina plenerowego.

Sobota (6 sierpnia) przebiegnie pod znakiem letniej „Potańcówki na dechach”. To kolejny cykl darmowych wydarzeń, który tego lata odbędzie się w rejonie Kanału Bydgoskiego. Ich organizacja jest możliwa dzięki głosom mieszkańców na projekt społeczny zgłoszony w ubiegłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na polanie przy VI śluzie,  obok obiektów Gwiazdy (Bronikowskiego 45) zagra zespół Żuki, który w tym roku obchodzi jubileusz 35–lecia działalności. Organizatorzy zapowiadają, że dodatkową atrakcją będzie stoisko z grillem oraz pyszne lody.


ZOBACZ: Potańcówka nad Kanałem Bydgoskim rozpoczęła lato na Miedzyniu [ZDJĘCIA]


W niedzielę, 7 sierpnia społecznicy z Miedzynia i Prądów zapraszają na zwieńczenie tegorocznej odsłony cyklu Kanał Kultura. Na polanie przy Bronikowskiego odbędzie się plenerowy pokaz filmu niemego z muzyką na żywo w wykonaniu smyczkowego zespołu Barock Quartet. To niezwykle doświadczeni muzycy związani z Filharmonią Pomorską. Od 2009 roku są gospodarzami festiwalu „Muzyka u Źródeł”.

Na dużym ekranie (9×8 metra) obejrzymy najsłynniejszy film i jednocześnie arcydzieło gatunku łączące komedię z historią miłosną. To czarno – biały film z 1925 roku pt. „Gorączka złota”: w reżyserii i głównej roli – niezapomniany Charlie Chaplin. Kilkuminutową prelekcję przeprowadzi prof. dr hab. Piotr Zwierzchowski: filmoznawca z bydgoskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego – zapowiada Dariusz Smól z zespołu Kanału Kultura.

Czytaj także: Wiadukty Warszawskie naprawione – ale na 10 lat. Będą zmiany w organizacji ruchu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments