Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -4 • L -6
-2C
Czw
0C
Pt
-3C
Sob
-0C
Nd
-2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeWażna decyzja w sprawie inwestycji Remondisu. „Pierwszą łopatę chcemy wbić za cztery miesiące”
remondis bydgoszcz
03.03.2021 | 12:55

Ważna decyzja w sprawie inwestycji Remondisu. „Pierwszą łopatę chcemy wbić za cztery miesiące”

Na zdjęciu: Wizualizacja inwestycji, która powstanie na terenie bydgoskiego oddziału Remondisu.

Fot. Remondis Bydgoszcz

Za kilka miesięcy ma rozpocząć się modernizacja i hermetyzacja instalacji do zagospodarowania odpadów na terenie bydgoskiego oddziału Remondisu przy ulicy Inwalidów. Spółka otrzymała już decyzję środowiskową, a niebawem złoży wniosek o pozwolenie na budowę. Inwestycja jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców Siernieczka w związku z występującym problemem uciążliwych zapachów.

Prace projektowe nad koncepcją modernizacji i hermetyzacji instalacji do zagospodarowania odpadów zakończono w czerwcu ubiegłego roku. Zgodnie z założeniami, w pierwszej kolejności uszczelniona zostanie kompostowania – główne źródło zgłaszanego przez mieszkańców problemu uciążliwych zapachów, a następnie stacja segregacji. Dzięki temu rozładunek, przeładunek i załadunek odpadów odbywać się będą w zamkniętej hali wyposażonej w biofiltry oczyszczające powietrze i specjalny system podciśnienia, co wyeliminuje uciążliwości zapachowe poza terenem zakładu. Zgodnie z postulatem mieszkańców, wszystkie bramy obiektu zostały zaprojektowane tak, aby żadna nie była zlokalizowana bezpośrednio od strony osiedla mieszkaniowego. Przebudowa ma kosztować blisko 30 milionów złotych.

W lipcu 2020 roku Remondis złożył wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. By przyspieszyć prace nad inwestycją, równocześnie skierowano też raport o oddziaływaniu na środowisko. – Chcemy jak najszybciej przejść etap formalno-prawny i rozpocząć budowę. Liczymy, że stanie się to na przełomie 2020 i 2021 roku – mówił wówczas Leszek Pieszczek, członek zarządu bydgoskiego Remondisu. Dziś (3 marca) firma poinformowała o uzyskaniu decyzji.

Jesteśmy zdeterminowani, aby jak najszybciej rozpocząć prace modernizacyjne. Zanim to jednak nastąpi przed nami kolejny etap formalno-prawny związany z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Jeśli procedura przebiegnie sprawnie, pierwszą łopatę powinniśmy wbić za około cztery miesiące – mówi Leszek Pieszczek.

Modernizacja i hermetyzacja instalacji jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców pobliskiego Siernieczka w związku z występującym okresowo problemem uciążliwych zapachów. – Mamy świadomość, że do czasu hermetyzacji problem zapachów może występować okresowo, za co serdecznie przepraszamy. Realizujemy doraźne działania ograniczające niedogodności. Po modernizacji, bydgoska instalacja będzie jedną z najnowocześniejszych w kraju i nieuciążliwą dla otoczenia – dodaje członek zarządu Remondisu.

4.7 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zenon
Zenon
9 miesięcy temu

Poza Miasto sie wyniesc,a nie modernizacje wysypiska w miescie.

Powiązane treści