Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

IV liga 2022/2023: Wda Świecie

Dodano: 05.08.2022 | 11:55

Na zdjęciu: Wda Świecie należaław ubiegłym sezonie do czołowych drużyn w IV lidze.

Fot. Szymon Fiałkowski

Wda Świecie zakończyła miniony sezon w IV lidze tuż za podium. W nadchodzącym sezonie, mimo kilku ubytków, drużyna nadal powinna plasować się w górnej części tabeli.

Zimą Wda zatrudniła w roli trenera Michała Żurowskiego. Były piłkarz m.in. Zawiszy i Chemika wcześniej pracował z drużynami juniorskimi, a posada w Świeciu to jego debiut w roli trenera seniorów. Pierwsza runda wypadła całkiem nieźle. Wda starała się grać piłką, co w IV lidze nie jest standardem, wygrała dziewięć meczów i zakończyła sezon na 4. miejscu. W dodatku wygrała klasyfikację Pro Junior System.

W nowym sezonie trener Żurowski będzie musiał poukładać drużynę bez kilka ważnych zawodników. Bramkarz Sebastian Szabłowski przeszedł do Chojniczanki Chojnice. Zastąpić go ma Mieszko Materna – wychowanek Wdy, który ostatnie lata spędził w akademii Jagiellonii Białystok. Z drużyną pożegnali się też m.in. Karol Maliszewski, który podjął pracę trenera w Zagłębiu Lubin oraz Gabriel Falciano, który ostatecznie trafił do Zawiszy.


ZOBACZ: SKŁADY WSZYSTKICH DRUŻYN IV LIGI


Oprócz wspomnianego Materny pozyskano m.in. Tomasza Żylińskiego (jeden z ciekawszych transferów w lidze), Łukasza Chruścickiego i Oskara Januszewskiego. Wzorem ostatnich lat Wda chce wprowadzać do drużyny kolejnych zawodników z drużyn młodzieżowych. – Chcemy wygrywać każdy mecz, a gdzie nas to zaprowadzi, pokaże tabela – zapowiada Żurowski.

IV liga 2022/2023: Wda ŚwiecieWda Świecie
Bramkarze: Mieszko Materna, Brajan Olkiewicz, Igor Rutkowski
Obrońcy: Tomasz Adamczyk, Maciej Góra, Paweł Słaby, Norbert Frankiewicz, Filip Małachowski, Jacek Kułakowski, Jakub Ratkowski, Daniel Widz
Pomocnicy: Oskar Januszewski, Tymoteusz Majka, Marcel Stanicki, Adam Safian, Filip Ławicki, Łukasz Wenerski, Dominik Rybacki, Tomasz Żyliński
Napastnicy: Łukasz Chruścicki, Oskar Graczyk, Damian Rybacki, Wiktor Majer

Trener: Michał Żurowski (od stycznia 2022)

Przybyli: Łukasz Chruścicki (Pomorzanin Toruń), Mieszko Materna (Jagiellonia Białystok), Oskar Januszewski (BKS Bydgoszcz), Tomasz Żyliński (Zawisza Bydgoszcz), Igor Rutkowski (Chemik Bydgoszcz)
Ubyli: Sebastian Szabłowski (Chojniczanka), Gabriel Falciano (Zawisza Bydgoszcz), Karol Maliszewski (koniec kariery), Marcin Lewicki (Sportis Łochowo), Karol Ossowski (Chemik Bydgoszcz), Aleksander Łubkowski, Mikołaj Topór, Karol Dobrowolski

Ostatnich pięć sezonów
2017/2018 – 13. miejsce (III liga)
2018/2019 – 18. miejsce (III liga)
2019/2020 – 2. miejsce (klasa okręgowa gr. 1)
2020/2021 – 9. miejsce (IV liga)
2021/2022 –  4. miejsce (IV liga)

Rejestracja zawodników w klubach z lig regionalnych najczęściej trwa do ostatnich chwil. W związku z tym składy i listy transferów będą aktualizowane również w najbliższych dniach.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments