Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Powstaje nowy północny wiadukt w ciągu Wojska Polskiego. Co dzieje się na budowie?

Dodano: 23.11.2021 | 12:43

Na zdjęciu: Trwają prace przy betonowaniu podpór nowego wiaduktu.

Fot. ZDMiKP

Trwa budowa nowego północnego wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego. ZDMiKP przekazuje, że zlikwidowano już wszystkie elementy dotychczasowej przeprawy, a obecnie trwają prace przy betonowaniu podpór nowego wiaduktu.

Jak przekazuje rzecznik prasowy zarządu dróg Tomasz Okoński, rozbiórka starego wiaduktu została zakończona. – Teren został uporządkowany. Obecnie wykonawca prowadzi prace związane ze stawianiem podpór obiektu – dodaje. Na budowę przywieziono również stalowe szalunki charakterystycznych słupów podpór pośrednich – łatwo je poznać po nietypowym, zielonym kolorze.

Równocześnie, w wytwórni konstrukcji stalowych w Radomsku wytworzono już część segmentów nowych przęseł i przeprowadzono ich próbny montaż. Po wykonaniu prac antykorozyjnych, pierwsze segmenty przęseł przyjadą do Bydgoszczy jeszcze w tym roku – dodaje Okoński.

Na terenie budowy nadal obowiązują zmiany w organizacji ruchu. Przejazd pojazdów odbywa się bez większych zakłóceń przez pas zieleni przez ulice Wojska Polskiego i Jana Pawła II Kierowcy muszą uważać jednak na zwężenia i ograniczenia prędkości.

Realizacja nowego wiaduktu zakończy się w połowie przyszłego roku. W ramach inwestycji powstanie nowy obiekt z drogą rowerową, chodnikiem i oświetleniem. Prace pochłoną ponad 22 miliony złotych. Wykonawcą jest firma Mostostal Kielce.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
2 lat temu

Może w końcu naprawia oświetlenie ścieżek koło wiaduktu jak i pod nim. Pisałem o tym od kilku lat, wysyłałem listy, maile , zdjęcia, nic przez ten czas nie naprawili. Ręce opadają.

Last edited 2 lat temu by Grzegorz