Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 16 • L 16
16C
Czw
20C
Pt
19C
Sob
23C
Nd
24C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaWięcej doktorów na UKW. Uczelnia zyskała nowe uprawnienia
IMG_20160606_093856_1200x800
29.06.2016 | 12:35

Więcej doktorów na UKW. Uczelnia zyskała nowe uprawnienia

Uczelnia uzyskała uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk biologicznych w dyscyplinie ekologia.

Na zdjęciu: UKW stara się sprostać wymaganiom narzuconym w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Centralna Komisja do spraw Stopni i Tytułów wydała decyzję o przyznaniu Uniwersytetowi Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy kolejnego uprawnienia do doktoryzowania. Skorzystać z niego będą mogły osoby kształcące się w zakresie ekologii.

Nowe uprawnienia realizowane będą na Wydziale Nauk Przyrodniczych UKW. Dzięki nim studenci będą mogli otrzymać stopień naukowy doktora nauk biologicznych w dyscyplinie ekologia.

Są to dziesiąte uprawnienia do doktoryzowania Uniwersytetu. Oprócz niego, na UKW można również uzyskać tytuł doktora z następujących dyscyplin: biologia, mechanika, językoznawstwo, literaturoznawstwo, historia, pedagogika, psychologia, nauki o polityce, dyrygentura.

Aktualnie uczelnia stara się o zdobycie uprawnień do doktoryzowania w dyscyplinie fizyki. Wniosek dotyczący tej możliwości jest w trakcie procedowania. Uzyskanie zgody jest niezwykle istotne dla uczelni. Zdobycie drugiego uprawnienia z nauk ścisłych jest warunkiem tego, że UKW nadal będzie mogło posługiwać się w nazwie słowem „uniwersytet”. Ten wymóg musi być spełniony do 30 czerwca 2020 roku. Zakłada to nowelizacja ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.


Powiązane treści