Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 6 • L 3
12C
Sob
14C
Nd
11C
Pon
9C
Wt
12C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeCentrum sportu na UKW ukończone. Studenci mają nowe boiska
Iwona Waszkiewicz, Elżbieta Rusielewicz, Janusz Ostoja Zagórski, Zygmunt Babińśki
04.11.2015 | 20:01

Centrum sportu na UKW ukończone. Studenci mają nowe boiska

Dwuetapowy proces budowy i modernizacji obiektów uczelni przy ulicy Sportowej pochłonął ponad 40 milionów złotych.

Na zdjęciu: (od lewej) zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz, wicewojewoda Elżbieta Rusielewicz, rektor UKW prof. Janusz Ostoja-Zagórski i dziekan wydziału kultury fizycznej prof. Zygmunt Babiński.

Fot. Eryk Dominiczak

Niemal dokładnie pięć lat po wmurowaniu aktu erekcyjnego na terenach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ulicy Sportowej zakończyły się prace przy Centrum Edukacji, Kultury Fizycznej i Sportu. – Liczę, że będzie ono dobrze służyć naszym studentom i przyczyni się do uzyskania możliwości nadawania tytułu doktora w zakresie nauk o kulturze fizycznej – zapowiada rektor uczelni prof. Janusz Ostoja-Zagórski.

Projekt był podzielony na dwie części – pierwsza zakończyła się w 2013 roku, gdy za kwotę ponad 30 mln zł wyremontowano basen, przebudowano halę sportową, a także przygotowano nowe sale dydaktyczne. Druga, o wartości 12 mln zł, objęła między innymi budowę kilku boisk: piłkarskiego z nawierzchnią syntetyczną, wielofunkcyjnego wykonanego na bazie tartanu, a także piaszczystego do siatkówki plażowej, odnowienie kortów tenisowych, budowę obiektu dydaktyczno-usługowego oraz uporządkowanie przestrzeni wewnątrz kompleksu wraz z jego ogrodzeniem. – Obiekty są nowoczesne, podobnie jak sprzęt. Czego chcieć więcej? – komentują zadowoleni studenci UKW.

Uczelnia nie ukrywa, że w ślad za rozbudową bazy sportowej ma iść potencjał naukowy. Prof. Ostoja-Zagórski przypomina, że pomiędzy Gdańskiem a Poznaniem nie funkcjonuje inna uczelnia, która posiada w swojej ofercie kierunek wychowanie fizyczne. Wtóruje mu dziekan Wydziału Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki prof. Zygmunt Babiński: Obiekty spełniają najwyższe standardy, to zdecydowanie kompleks na miarę XXI wieku. Zakończona właśnie inwestycja ma pomóc w uzyskaniu możliwości doktoryzowania specjalistów od kultury fizycznej. Władz UKW nie ukrywają, że liczą, iż wieść o nowoczesnej bazie będzie wabikiem dla nowych pracowników naukowych.

W uroczystości otwarcia całego kompleksu, oprócz przedstawicieli uczelni, wzięła udział wicewojewoda Elżbieta Rusielewicz i zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz, jak również reprezentanci firm-wykonawców inwestycji.


Powiązane treści