Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Więcej kursów i nowa linia. Zmiany w komunikacji autobusowej do Białych Błot

Dodano: 10.10.2022 | 19:03

Na zdjęciu: Na linii 92 pojawią się nowe kursy.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Jeszcze w tym miesiącu wejdą w życie zmiany w rozkładach jazdy na liniach obsługujących gminę Białe Błota. O zmianach w kursowaniu autobusów poinformował białobłocki urząd gminy.

Mieszkańcy podbydgoskich miejscowości od dawna upominali się o zwiększenie liczby kursów na terenie gminy Białe Błota. Jeszcze we wrześniu władze lokalne zaapelowały do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej o zwiększenie liczby kursów linii 90, 91, 92 oraz 96. Teraz pierwsze zmiany wchodzą w życie.

Więcej kursów linii 92 i autobus przegubowy na linii 90

Od poniedziałku, 10 października na linii nr 90 kursuje autobus przegubowy. To linia łącząca węzeł Garbary przez ul. Nakielską z Lisim Ogonem, Łochowem i Łochowicami. Pasażerowi od dawna skarżyli się na tłok w pojazdach.

Obecnie linia 90 wykonuje dziesięć kursów w dni powszednie. W gminie pojawiają się postulaty nawet dwukrotnego zwiększenia liczby kursów, ale na taką zmianę trzeba jeszcze poczekać.

Już od środy, 12 października zostanie za to zwiększona liczba kursów na linii 92, która jeździ między Błoniem a Murowańcem, Drzewcami i Łochowem – pojawi się jeden dodatkowy kurs rano i jeden w godzinach popołudniowego szczytu.

Poprawa oferty przewozowej jest możliwa, gdyż gmina zwiększyła dotację na sfinansowanie komunikacji międzygminnej. Nowe rozkłady są już dostępne na stronie ZDMiKP. Tabliczki na przystankach mają być sukcesywnie wymieniane.

Kolejne zmiany i nowa linia od listopada

Następne zmiany zostaną wprowadzone w przyszłym miesiącu. Od 5 listopada mają zostać zwiększone liczby kursów na liniach 91 i 96. Ponadto, ma zostać uruchomiana linia dookólna nr 42 na trasie Błonie – Białe Błota – Kruszyn Krajeński – Ciele – Błonie.

– Wprowadzone już zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej będą poddane praktycznej ocenie. Zebrane wnioski okażą się przydatne w dalszych negocjacjach prowadzonych przez gminę z organizatorem przewozów, odnośnie korekty siatki połączeń międzygminnych. Nowe rozwiązania w tym zakresie będą mogli również ocenić mieszkańcy – zapowiada urząd gminy.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
1 rok temu

Tylko debil układa te rozkłady jazdy. Zapraszam po 5 do autobusu 77 jest całkowicie załadowany