Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeWiecha nad kampusem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
25.01.2024 | 10:54

Wiecha nad kampusem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Zdjęcia:

Zawieszona została wiecha na budynku budowanego kampusu Akademii Muzycznej, który powstaje u zbiegu Gdańskiej i Kamiennej. 

Dokładnie dwa lata temu, podpisana została umowa na budowę nowego kampusu Akademii Muzycznej, a po tym okresie już nad nowopowstającym budynkiem zawieszona jest wiecha.

W uroczystości udział wzięli zarówno przedstawiciele wykonawcy inwestycji – firmy Unibep, jak i władze uczelni (w tym obecna rektor prof. Elżbieta Wtorkowska i były rektor prof. Jerzy Kaszuba), przedstawiciele władz samorządowych (prezydent Rafał Bruski, wojewoda Michał Sztybel czy wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski.

Kadra, która buduje tę inwestycję, jest starannie dobrana – przyznaje Agata Kalinowska, inżynier budowy w Unibep. – Ta inwestycja jest wymagająca, ale wielkie rzeczy budują wielkich ludziTo przynosi niesamowitą satysfakcję, pamiętam pierwsze roboty ziemne, a teraz już mamy stan surowy. Prezes zarządu Unibep Dariusz Blocher nie ukrywa, że to jedna z ciekawych inwestycji realizowanych rzez firmę. – Wszystkie pozostałe uczelnie muzyczne w kraju będą niebawem Bydgoszczy zazdrościć, już za chwilę studenci będą mogli w tych salach i kampusie przebywać. Chcemy robić duże kontrakty, także w Bydgoszczy chcemy zostać.

Blocher nadmienia, że teraz kluczowa część inwestycji. – Mamy za sobą tę łatwiejszą część inwestycji, teraz czas na tę, gdzie będą podejmowane bardzo szybkie, codzienne decyzje. Ten budynek jest wymagający, jak chodzi o wykonawców – zapewnia.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Marszałek Całbecki na budowie IV kręgu Opery Nova

Budowa nowego gmachu Akademii Muzycznej ma zakończyć się w 2026 roku. Wtedy przeniesiona do niego zostanie działalność uczelni, zlokalizowanej do tej pory w ośmiu budynkach na terenie Bydgoszczy. Obiekt będzie składał się z około 640 pomieszczeń. Jego serce będą stanowić sale koncertowe: symfoniczna, kameralna, teatralno-operowa oraz organowa. Budynek został zaprojektowany w standardzie pasywnym, z mocnym naciskiem na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz maksymalną efektywność energetyczną.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments