Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wiek emerytalny i drogie paliwo. Co na to PiS?

Dodano: 04.01.2023 | 18:49

Na zdjęciu: Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości poruszyli kwestię wieku emerytalnego i cen paliwa.

Fot. Szymon Fiałkowski

W środę odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. Poruszyli oni kwestię wieku emerytalnego i ceny paliwa w Polsce.

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości poruszyli kwestię podniesienia wieku emerytalnego przez Platformę Obywatelską i Polskie Stronnictwo Ludowe, które miało miejsce 10 lat temu. Przypomnieli, że w trakcie kampanii wyborczej obiecywali oni, że nie podwyższą wieku emerytalnego, a po dojściu do władzy i tak to zrobili.

Mija 10 lat od wprowadzenia podwyższonego wieku emerytalnego. Ja przypomnę, że rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego podwyższył wiek emerytalny zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Kobietom podwyższył wiek emerytalny o 7 lat, a mężczyznom o 2 lata. Mało tego, podwyższył również wiek emerytalny rolnikom- kobietom o 12 lat, a mężczyznom o 7 lat – mówi Ewa Kozanecka, posłanka na Sejm VIII i IX kadencji.

Przedstawiciele PiS przypomnieli też, że społeczeństwo i związki zawodowe miały wówczas sprzeciwiać się podwyższeniu wieku emerytalnego. Niezależny Samorządny Związek Zawodowy “Solidarność” złożył wniosek o referendum w tej sprawie, jednak został on odrzucony.

Posłanka Ewa Kozanecka podkreśliła, że gdy wiek emerytalny został podwyższony, stopa bezrobocia w Polsce wynosiła 14,5%, czyli bezrobotnych było ok. 2 300 000 Polaków. Minimalne wynagrodzenie wynosiło wtedy ok. 1500 zł. Podkreśliła również, że Prawo i Sprawiedliwość, po dojściu do władzy, przywróciło poprzedni wiek emerytalny i podejmuje działania, takie jak 13. i 14. emerytura.

Politycy PiS zaznaczają także, że dla nich przejście na emeryturę w obecnie wskazanym wieku to przywilej, z którego Polacy mogą skorzystać, ale nie muszą. Ich zdaniem na tym polega demokracja i dają Polakom możliwość i swobodę wyboru.

Jeśli chodzi o wiek emerytalny, to na pewno nie będziemy nic przy tym temacie robić, ponieważ jesteśmy wiarygodni. W czasie kampanii obiecaliśmy społeczeństwu, że przywrócimy wiek emerytalny i ten wiek emerytalny utrzymamy. Nie jak Donald Tusk, który mówił, że nie podwyższą, a podwyższyli zaraz po dojściu do władzy – dodaje Ewa Kozanecka.

Natomiast poseł Piotr Król poruszył kwestię cen paliwa. Porównał ceny paliwa z 2012 i 2022 roku. Dawniej średnia cena wynosiła 5,71 zł i za średnią minimalną płacę statystyczny Polak mógł kupić 263 litry paliwa. Obecnie średnia cena wynosi 6,57 zł i statystyczny Polak może kupić 459 litrów za średnią krajową. Zdaniem przedstawicieli PiS Polacy powinni być zadowoleni, bo mają niższe ceny paliwa niż w Holandii, Francji czy Niemczech.

Została poruszona również kwestia węgla i gazu w Polsce. Posłowie PiS zwrócili uwagę, że pomimo straszenia, że niedługo cały kraj będzie pozbawiony węgla i gazu – tak się nie stało.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
8 miesięcy temu

Ciekawe że nie powiedzieli jak to pis zadłużył Polskę na kilkaset! miliardów zł w ukrytym przed jakąkolwiek kontrola funduszu i do tego wyjętym z budżetu państwa….to kilkakrotnie więcej niż zadłużył Polskę Gierek zatem pare pokoleń będzie płacić te największe w historii Polski długi.

Stary dziad
Stary dziad
8 miesięcy temu

Do Sebastiana :
Gauleiter TuSSk dał 24 MILIARDY złotych na ratowanie strefy euro do której Polska nie należy.
Gauleiter TuSSk dał 27 MILIARDÓW złotych na ratowanie finansów Grecji.
Gauleiter TuSSk dał 250 MILIARDÓW złotych mafiom vatowskim.
Gauleiter TuSSk w 2009 chciał sprzedać KGHM za 400 milionów złotych. Od 2010 do 2021 zyski KGHM to 40 MILIARDÓW złotych.
Rząd PiS dał MILIARDY biednym polskim rodzinom i biednym polskim dzieciom.
To jest ta DROBNA różnica….

Sebastian
Sebastian
8 miesięcy temu

Stary dziad… pomijajac bzdury ktore napisales…..za dużo ogladasz tvpis…szkoda ze nie znasz znanego powiedzenia Margaret Thatcher” jeśli rzad mówi że coś daje to klamie- rzad nic nie daje bo rozdziera jedynie pieniądze zabrane w podatkach” przykro zatem że Twoja tvpis tak Ci sprała mozg że myślisz że pis coś daje……ale merytoryka….zatem czy to prawda że pis zadłużył Polskę na kilkaset miliardów? Czy to prawda że fundusz sprawiedliwośći wydał kilkaset milionów bez kontroli publicznej? No dziadku odpowiedź….:)

Stary dziad
Stary dziad
8 miesięcy temu

Od kiedy to ścierowidalny prostaku jesteśmy na ,, ty ” ?
Twoje antypolskie brednie nadają się jedynie do spuszczenia w platformerskim kiblu !
Rozumiem że nie umiesz czytać ze zrozumieniem ale to jest twój problem, niemiecki degeneracie.

Yaro
Yaro
8 miesięcy temu

Tomaszek a może dwa zdania na temat 100 milionerów z pisu , rodziny , znajomi w spółkach skarbu państwa tzw. Pisowska rodzina na swoim . 300 tyś nowych mieszkań dla młodych najbardziej skorzystał obajtek apartamenty wiile ,hotele , uzdrowiska , reszta obyła się smakiem , milion samochodów elek. Służba zdrowia w zapaści, 2 miliony obywateli żyje po niżej progu ubóstwa Imponujący dorobek a stary dziad się podnieca bo pewno siedzi przy korycie z całą rodziną i okrada naród.

julek
julek
8 miesięcy temu

do starego dziada— co ci PIS DA ? tam złodziej na złodzieju