Bydgoszcz
22C
Burze
83% wilgotność
Wiatr: 8km/h WSW
H 23 • L 20
20C
Nd
22C
Pon
22C
Wt
24C
Sr
26C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoWielka społeczna akcja sprzątania Fordonu. Potrwa dwa dni
30762638_1772253806164863_6673049189821186048_n
13.04.2019 | 17:59

Wielka społeczna akcja sprzątania Fordonu. Potrwa dwa dni

Na zdjęciu: W sprzątaniu, tak jak w zeszłym roku, będą uczestniczyć pracownicy Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Organizatorzy liczą jednak na silne wsparcie mieszkańców osiedli.

Fot. mat. prasowe

Nadejście wiosny mobilizuje mieszkańców do sprzątania swojej okolicy. Po społecznikach z Miedzynia, akcje zbierania odpadów organizuje Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa, KS Wisełka Bydgoszcz-Fordon i Fordon na co dzień. Sprzątanie odbędzie się 26 i 27 kwietnia.

Pod koniec kwietnia odbędzie się już druga edycja akcji „Fordon dla Planety”. Nazwa nawiązuje do Światowego Dnia Ziemi i zwraca uwagę na konieczność zatroszczenia się o planetę – w tym przypadku o własne osiedle, najbliższe otoczenie. W ubiegłym roku pracownicy Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wraz ze społecznikami z dzielnicy sprzątali teren na osiedlu Niepodległości. Teraz ponownie wyruszą oni na sprzątanie świata – i to z dodatkowym wsparciem. Aktywny udział zapowiedzieli w akcji zapowiedzieli bowiem młodzi zawodnicy Klubu Sportowego Wisełka Bydgoszcz-Fordon. Wisełka nie tylko uczy młodzieży sportowej rywalizacji w duchu fair play, ale również chętnie włącza się w lokalne akcje społeczne i charytatywne.  Sprzątaniu patronuje Fordon Na Co Dzień – największy fanpage poświęcony Fordonowi.

W tym roku akcja potrwa dwa dni. W piątek, 26 kwietnia od godziny 14:30 sprzątanie będzie odbywać się na terenie przy ulicy Fieldorfa-Nila 1 (osiedle Przylesie). W sobotę, 27 kwietnia od 15:00 zbiórka chętnych do wzięcia udziału w akcji odbędzie się przy stadionie przy ulicy Piwnika-Ponurego. Stąd uczestnicy wyruszą na sprzątanie osiedli Bohaterów i Szybowników. Organizatorzy podkreślają, że do akcji można przyłączyć się na każdym jej etapie. FSM wyposaży wszystkich uczestników w worki na śmieci i rękawice.

Akcja w Fordonie to kolejny przejaw obywatelskiej aktywności dotyczącej zbierania odpadów i dbania o najbliższe otoczenie. W ostatnich latach tego typu działania były regularnie prowadzone w Starym Fordonie. Niedawno wiosenne porządki na osiedlu urządzili społecznicy z Rady Osiedla Miedzyń-Prądy. W sobotę akcję sprzątania urządzili też przedstawiciele sołectwa Niwy i Wilcze w gminie Osielsko.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści