Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeWielki trening z Taekwondo Peace Corps [ZDJĘCIA]
26.01.2016 | 19:29

Wielki trening z Taekwondo Peace Corps [ZDJĘCIA]

Trening prowadzili koreańscy mistrzowie taekwondo.

Zdjęcia: Stanisław Gazda

Dzisiaj, 26.01.2016 (wtorek), od godz. 17.00 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 10 w Bydgoszczy miał miejsce specjalny trening Taekwondo z udziałem gości z Korei.

Zajęcia prowadzili: Hyunjin Hong 5 Dan specjalność pokazy, Jeong Hae-in 4 Dan specjalność poomsae, Lee SO dam 5 Dan Specjalność pokazy, Soo Gyung Chung 3 Dan tłumacz.

W tym niecodziennym wydarzeniu uczestniczyli również: Przedstawiciel Ministerstwa Sportu Korei, Sekretarz Generalny TPC, Mistrz Cheolin Kang 7 dan, Prezes PZTO Artur Chmielarz oraz dziennikarz z Korei.

Wcześniej zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz spotkał się z przedstawicielami Ministerstwa Sportu Korei, Taekwondo Peace Corps oraz przedstawicielami Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego.  Dziś w ratuszu gościli: przedstawiciel Ministerstwa Sportu Korei odpowiedzialny za taekwondo, Sekretarz Generalny Taekwondo Peace Corps (TPC) wraz z trenerami, Prezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego  Artur Chmielarz, Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Taekwondo Grzegorz Giełdon, pełnomocnik Zarządu PZTO ds. współpracy z instytucjami koreańskimi – Cheolin Kang, dyrektor Zespołu Szkół nr 10 Aleksandra Kuś. Uczniowie tej szkoły na wysokim poziomie uprawiają taekwondo olimpijskie i zdobywają w tej dyscyplinie liczne sukcesy.

Taekwondo to narodowy sport i tradycyjna sztuka walki Korei. Od 2000 roku jest jedną z dyscyplin olimpijskich. W Polsce ten sport walki dopiero zdobywa popularność, a jego adepci w naszym mieście mogą skorzystać z porad najlepszych ekspertów taekwondo, m.in. trenerów Taekwondo Peace Corps, którzy goszczą w Bydgoszczy i w ramach współpracy szkolą młodzież z Zespołu Szkół nr 10.

Goście zastępcy prezydenta rozmawiali o promowaniu taekwondo w Bydgoszczy i województwie kujawsko-pomorskim, promocji kultury koreańskiej w Polsce, Bydgoszczy jako mieście wspierającym sport oraz aktywizacji młodzieży w celu rozwijania międzynarodowych kontaktów.

Taekwondo Peace Corps jest światową organizacją wolontariuszy, dzielących się wsparciem i służących pomocą uprawiającym teakwondo. Początkowo taekwondo zostało stworzone do celów militarnych, następnie zostało zaadaptowane do użytku cywilnego. Jego twórcą jest gen. Choi Hong Hi.