Bydgoszcz
20C
Słonecznie
25% wilgotność
Wiatr: 8km/h NNW
H 22 • L 19
14C
Pon
14C
Wt
12C
Sr
21C
Czw
22C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeWiosenne premiery od deweloperów: Na Górzyskowie i w Fordonie powstanie ponad tysiąc mieszkań!
DIVERTIMENTO PRZYBORY BYDGOSZCZ FOLWARK DEWELOPER
30.03.2019 | 14:46

Wiosenne premiery od deweloperów: Na Górzyskowie i w Fordonie powstanie ponad tysiąc mieszkań!

Na zdjęciu: Tak będzie wyglądał nowy projekt Folwark Deweloper w Fordonie.

Fot. BB

Wiosną ożywa nie tylko przyroda. Także na rynku budowlanym panuje spore wzmożenie. W ostatnich dniach kilku deweloperów zaprezentowało szczegóły swoich nowych inwestycji. Mamy też informacje dotyczące kolejnych planów dotyczących bydgoskiego rynku mieszkaniowego.

Najnowsze zamierzenia deweloperów są ogłaszane już od kilkunastu dni. Na początku marca Moderator Inwestycje pokazał projekt kompleksu „Avia”, który powstanie w miejscu garaży przy ulicy Horodelskiej. W pierwszym etapie inwestycji powstanie 80 mieszkań. Okazją do pokazania kolejnych zamierzeń były odbywające się w ten weekend targi mieszkaniowe. Czego udało się nam na nich dowiedzieć?

W ostatnich miesiącach duże zainteresowanie naszych Czytelników wzbudziła publikacja na temat planów APRO Investment dotyczących terenu po niedokończonym stadionie Budowlanego Klubu Sportowego przy ulicy Żwirki i Wigury. Jak pisaliśmy w styczniu, firma złożyła wniosek o pozwolenie na wykonanie rozbiórki nasypu niedokończonego obiektu. Na jego miejscu niebawem powstaną nowe mieszkania. Obecnie inwestycja jest w fazie przygotowania – mają tam powstać niższe budynki w formie kaskadowej. Deweloper zbiera na targach opinie dotyczące projektu zagospodarowania terenu oraz kształtu samych mieszkań. Istnieje szansa, że wizualizacje budynków poznamy jesienią.

Zobacz również:

Wiosną mieszkania rosną

Inną większą inwestycją jest „Panorama Wiślana”. Zostanie ona zrealizowana przez firmę Lem-Bud na terenie po dawnej cegielni przy ulicy Fordońskiej 428. Obszar pomiędzy ulicą, a Wisłą będzie zabudowany 11 blokami o zróżnicowanej wysokości (od 3 do 6 pięter). Inwestycja będzie podzielona na cztery etapy – pierwszy obejmie budowę około 150 mieszkań.

Tak jak informowaliśmy wcześniej, IQ Development, które kończy realizacje trzeciego, ostatniego etapu kompleksu „City Park”, ma w planach zabudowę obszaru bliżej ogródków działkowych. Nowa inwestycja spółki to „Botaniq; obejmuje realizacje dwóch pięciopiętrowych obiektów. Pomiędzy nimi, na wysokości pierwszego piętra ma powstać tzw. Zielone Patio. „Botaniq” ma zostać ukończone w IV kwartale 2020 roku.

Niebawem ruszy też realizacja kolejnych inwestycji Folwark Deweloper. Po uporaniu się z kwestiami formalnymi, jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa zapowiadanych od dłuższego czasu 71 mieszkań na Czyżkówku. „Nowy Amsterdam” powstanie na rogu ulic Siedleckiej i Karolewskiej. Spółka zaprezentowała też kolejną inwestycje, tym razem w Fordonie. „Divertimento” zostanie zrealizowane na osiedlu Szybowników w Fordonie, na działce po dawnym parkingu przy ulicy Jeremiego Przybory (obok SP 65). Projekt obiektu, w którym powstanie 55 mieszkań wykonała pracownia Lines Architekci.

Na terenie największego obszaru mieszkaniowego w Bydgoszczy trwa obecnie realizacja ośmiu inwestycji – zarówno deweloperskich, jak i BTBS oraz Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Podczas targów ofertę Osiedla Pod Skarpą prezentował Jakon (obecnie trwa realizacja ośmiu obiektów, a do sprzedaży trafiły kolejne trzy budynki), a CDI promowało Osiedle Uniwersyteckie. Na targach swój debiut miała makieta przykładowego budynku i zagospodarowania kompleksu, powstającego między ulicami Akademicką, Kaliskiego i Strzeleckiego.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Agata Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Agata
Gość
Agata

FSM patrzy tylko na kasę, na ul. Przybory niech lepiej parking wybudują a nie pchają blok na siłę! Już teraz nie ma gdzie postawić auta po powrocie z pracy…

Powiązane treści