Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wisła wysycha. Rejsy “Bydgoszczanką” mogą zostać zawieszone

Dodano: 14.07.2022 | 11:45

Na zdjęciu: Poziom wody w Wiśle spada.

Fot. Szymon Fiałkowski

W ostatnim czasie spadł poziom wody w Wiśle. Odwołano już ostatnie rejsy i istnieje duże prawdopodobieństwo odwołania następnych.

Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu organizuje wycieczki po Wiśle płaskodenną drewnianą łodzią “Bydgoszczanka”, które cieszą się dużą popularnością. Niestety ostatnie rejsy, które miały się odbyć 10 lipca, zostały odwołane ze względu na zbyt niski poziom wody. Spadł on do 138 cm, a rejsy mogą odbywać się od poziomu 150 cm.

– Jeśli poziom wody w Wiśle będzie tak niski przez dłuższy czas, to będziemy musieli zawiesić nasze rejsy- mówi bydgoski przewodnik Damian Amon Rączka.

Problem pojawił się przy śluzie Czersko Polskie w okolicach Brdyujścia. Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu liczy, że w najbliższym czasie spadnie deszcz i poziom wody się podniesie.

Niedzielne rejsy odbywają się w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Rozpoczynają się one przy brzegu Wisły w Starym Fordonie od ul. Frycza Modrzewskiego.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rysio
Rysio
2 lat temu

Wystarczy zrobic 5 stopni na Wiśle:) wystarczy pisze bo co to dla Polski Skoro miliardami szastają jak ja 5 złotówkami ????