Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Włamywał się do myjni samochodowych. Również kierował pomimo sądowego zakazu

Dodano: 03.03.2023 | 11:07

Na zdjęciu: 27-latek odpowie za liczne przestępstwa.

Fot. Błażej Bembnista

Mężczyzna włamywał się do myjni samochodowych. Kierował też pomimo sądowego zakazu, a to wszystko w warunkach recydywy.

Policjanci z komisariatu w Kruszwicy od czerwca ubiegłego roku prowadzili postępowanie dotyczące włamań do automatów myjni samochodowych. Przyjętych zostało sześć zgłoszeń o tego typu włamaniach na terenie Kruszwicy. Sprawca ze wszystkich miejsc ukradł bilon.

Funkcjonariusze ustalili, że związek z włamaniami ma kierowca samochodu marki Skoda Fabia. Udawał on, że jest klientem myjni i wrzucał bilon, a następnie włamywał się do automatów i okradał je. Śledczy zebrali również dowody na to, że samochód został wzięty z wypożyczalni na Podkarpaciu, a następnie przywłaszczony.

Idąc tropem wypożyczonego pojazdu, policjanci ustalili, że związek z tymi przestępstwami może mieć 27-letni mieszkaniec Mazowsza. Ustalili również, że przebywa on w zakładzie karnym za inne przestępstwo.

27-latkowi zostały postawione zarzuty sześciu kradzieży z włamaniem do automatów na terenie Kruszwicy i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, który miał ważny do stycznia 2026 roku. Wszystko to w warunkach recydywy. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności, która może zostać zwiększona o połowę przez warunki recydywy.

Milena Wyrąbkiewicz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments