[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeWłoskie Lato na Starym Rynku w 2009 [ARCHIWUM VIPA]
21.08.2022 | 19:14

Włoskie Lato na Starym Rynku w 2009 [ARCHIWUM VIPA]

Zdjęcia: archiwum VIPA

Wystawa fotografii z Toskanii Artura Magdziarza w Węgliszku, koncert muzyki prosto z Italii, pokaz mody i makijażu, tradycyjne potrawy i konkursy, wybory Miss Lata. Tak Stary Rynek w sierpniu 2009 zamienił się w miasteczko znad Morza Śródziemnego.

Na imprezę po raz 12 zaprosiła bydgoszczan Elżbieta Renzetti prezes Towarzystwa Polsko-Włoskiego. Na Starym Rynku były tłumy aż do samego budynku Kaskady.

Włoskie Lato rozpoczęło się występem artystki Ewy Dani-Sikocińskiej, która wprowadziła widzów w klimat słonecznej Italii, wykonując znane przeboje muzyki włoskiej.

Wtorkowy wieczór był również szansą, aby podpatrzyć najnowsze trendy w modzie. Modelki zaprezentowały się w strojach z najnowszych kolekcji. Hasłem przewodnim była moda z Italii. Do pokazu zostały zaproszone dwie polskie artystki: Teresa Wojnicka i Hanna Matysiak oraz właścicielka butiku Caterina Grażyna Tyczyńska. Nad makijażami modelek czuwała Hanna Dolecka.

Organizatorzy zadbali, by znalazło się także coś dla koneserów kobiecego piękna. Po pokazie mody i makijażu, spośród 40 modelek, wybrana została Miss Włoskiego Lata. Koronę z rąk poseł Grażyny Ciemniak otrzymała Marta Piekut. Do finału dotarły również Agata Górska i Izabella Twaróg.

– Polacy doceniają nie tylko włoskie krajobrazy, ale też kuchnię, zupełnie inną od naszej tradycyjnej. Lekkostrawną, zdrową, aromatyczną – wspominała organizatorka Elżbieta Renzetti. I dlatego przez cały tydzień można było rozpieszczać swoje podniebienie włoskimi specjałami. Restauracja Villa Secesja Tomasza Woźniaka i restauracja IQ wprowadziły do swoich menu specjały kuchni włoskiej.

Ciekawostką była wizyta u przyjaciół w Bydgoszczy cenionego fotomodela mieszkającego w Hamburgu Georga Pekrula. Pan Georg nie tylko imię ma takie samo jak popularny aktor George Clooney, ale i urodę podobną, więc nie można się dziwić, że wiele pań pozowało z nim do pamiątkowej fotografii.

Włoskie Lato na Starym Rynku w 2009 [ARCHIWUM VIPA]
Latest posts by Wojciech Szczapa Romanowski (see all)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments