Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wraca wakacyjna linia do Chmielnik. Kiedy rozpocznie kursowanie? [ROZKŁAD JAZDY]

Dodano: 09.06.2017 | 14:15
linia podmiejska 99 Bydgoszcz Chmielniki

Linia nr 99 na trasie plac Kościeleckich - Nowa Wieś Wielka będzie kursowała dziewięć razy dziennie.

Na zdjęciu: W Bydgoszczy przystankiem początkowym linii nr 99 będzie ponownie plac Kościeleckich.

Fot. Marcin Bratoszewski / archiwum

Dobra wiadomość dla amatorów wypoczynku nad Jeziorem Jezuickim – od poniedziałku, 26 czerwca na trasę ponownie wyjedzie linia autobusowa nr 99 łącząca plac Kościeleckich z Nową Wsią Wielką.

CZYTAJ TAKŻE: MZK jedzie na zakupy. Chce nabyć dziesięć przegubowych autobusów

Już trzeci rok z rzędu dzięki porozumieniu Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej oraz władz gminy Nowa Wieś Wielka możliwe będą wakacyjne przejazdy do Chmielnik czy Prądocina. Przystanki linii nr 99 zlokalizowane zostaną także między innymi na rondzie Kujawskim i Inowrocławskim oraz w Stryszku (przystanek na żądanie), Brzozie czy Januszkowie.

Letnia linia będzie kursowała zarówno w dni powszednie, jak i wolne. Każdego dnia zaplanowano dziewięć kursów. Pierwszy z nich wyruszy z placu Kościeleckich o godzinie 9:30, aby po niespełna półgodzinnym kursie dotrzeć do Nowej Wsi Wielkiej. W drogę powrotną autobus uda się krótko po godzinie dziesiątej, a podróż będzie nieznacznie dłuższa – na końcowy przystanek w Bydgoszczy dotrze po 33 minutach. Ostatnie kursy zaplanowano tuż przed godziną 21:00 (z Bydgoszczy) i przed 21:30 (z Nowej Wsi Wielkiej). Pełny rozkład jazdy prezentujemy poniżej.

Linia nr 99 zakończy swoje kursowanie w niedzielę, 3 września. Czy władze Nowej Wsi Wielkiej brały pod uwagę rozszerzenia oferty połączenia na cały rok? – Tak, ale ostatecznie się na to nie zdecydowaliśmy. Koszty okazały się zbyt wysokie – mówi nam Wojciech Oskwarek, wójt gminy Nowa Wieś Wielka.

Przypomnijmy, że od początku czerwca funkcjonuje nowa linia międzygminna oznaczona nr. 96 – łączy pętlę na osiedlu Błonie z Przyłękami, przejeżdżając po drodze m.in. przez Trzciniec [CZYTAJ WIĘCEJ].

linia_99_plac_koscieleckichlinia_99_nowa_wies_wielka