Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wracają loty z Bydgoszczy do Warszawy

Dodano: 07.08.2020 | 22:02

Na zdjęciu: w lipcu oraz sierpniu LOT realizuje dwa wakacyjne połączenia z bydgoskiego lotniska – do chorwackiego Zadaru oraz na wyspę Zakynthos. Od 1 września powrócą natomiast połączenia do Warszawy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Od 1 września wraca połączenie lotnicze Bydgoszczy z Warszawą, obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT.

Polskie Linie Lotnicze LOT stopniowo przywracają do obsługi regularne rejsy. Jak poinformował w mijającym tygodniu narodowy przewoźnik, od początku września rozszerzony zostanie wachlarz lotów krajowych – oznacza to, że po kilku miesiącach przerwy powróci połączenie Bydgoszczy z Warszawą. Przedstawiciele bydgoskiego portu niedawno zapowiadali możliwe szybki powrót lotów do stolicy. – Rozmowy trwają i jest szansa, że loty do Warszawy wrócą w letniej siatce – mówił na początku lipca w rozmowie z MetropoliaBydgoska.PL rzecznik portu imienia Paderewskiego Daniel Mackiewicz.

– Po trudnym okresie obostrzeń spowodowanych rozprzestrzenianiem się koronawirusa, dzięki wysiłkowi naszych pracowników i ogromnej życzliwości pasażerów, możemy konsekwentnie rozszerzać ofertę połączeń. W zaledwie trzy miesiące od czasu wznowienia regularnych operacji lotniczych sukcesywnie przywracamy połączenia z warszawskiego hubu do wszystkich krajowych portów, do których lataliśmy przed wybuchem pandemii. Powrót bezpośrednich połączeń do Bydgoszczy i Lublina to warta uwagi oferta dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego i lubelskiego, którzy ponownie zyskują możliwość wygodnych przesiadek na Lotnisku Chopina na wiele atrakcyjnych połączeń LOT-u – mówi Krzysztof Moczulski, zastępca dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej i rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT.

Samoloty LOT-u ponownie połączą Warszawę i Bydgoszcz od 1 września br. Rejsy będą realizowane według następującego rozkładu:

LO 3991 Warszawa – Bydgoszcz, 23:10-23:55  –  poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, niedziela                         

LO 3992 Bydgoszcz – Warszawa, 05:40-06:30 – poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota

Powrót kolejnego bardzo ważnego połączenia lotniczego, krajowego z Warszawą, napawa optymizmem. To nie tylko bezpośrednie połączenie ze stolicą, ale możliwość przesiadek w dalszą podróż, którą mieszkańcy naszego regionu będą mogli dalej kontynuować. W obecnej sytuacji to również szansa na szybszą odbudowę naszej regionalnej gospodarki i turystyki – mówi Tomasz Moraczewski, prezes bydgoskiego lotniska.


CZYTAJ TAKŻE: Bruski pisze do Morawieckiego. Tematem listu – sytuacja Portu Lotniczego Bydgoszcz


Przypomnijmy, że w lipcu oraz sierpniu LOT realizuje dwa wakacyjne połączenia z bydgoskiego lotniska – do chorwackiego Zadaru oraz na wyspę Zakynthos.Podróżni z Bydgoszczy po raz pierwszy w historii naszego lotniska zyskają regularne połączenie z tymi miejscami – wskazuje Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz. Do tej pory większość turystycznych kierunków z naszego miasta była realizowana lotami czarterowymi. W minioną z bydgoskiego lotniska odleciał natomiast pierwszy samolot linii Ryanair do Edynburga. Tego samego dnia wznowione zostały również loty do Londynu Luton.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments