Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wspólne sprzątanie, ekopiknik na polanie. Konferencja dotycząca akcji wspólnego sprzątania połączonej z piknikiem

Dodano: 15.09.2022 | 12:43

Na zdjęciu: Dzisiaj odbyła się konferencja dotycząca współnego sprzątania Puszczy Bydgoskiej i ekopikniku.

Fot. Szymon Fiałkowski

Dzisiaj odbyła się konferencja dotycząca akcji wspólnego sprzątania bydgoskiej puszczy i pikniku. Przedsięwzięcie organizuje Czysta Puszcza Bydgoska we współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszczy.

Czysta Puszcza Bydgoska od ponad 10 lat bierze udział w akcjach sprzątania świata. W tym roku, z wykorzystaniem środków z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, organizuje akcję “Wspólne sprzątanie, ekopiknik na polanie” pod hasłem “Wszystkie śmieci są nasze”.

Wspólne sprzątanie odbędzie się w niedzielę, 18 września o godz. 9:30 przy ul. Dąbrowa 62 w Bydgoszczy. Organizatorzy zapewnią uczestnikom worki na śmieci i rękawice. Do wyboru będą 4 trasy sprzątania.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Bydgoszczy i okolic, żeby dołączyli do nas w najbliższą niedzielę o godz. 9:30 przy ul. Dąbrowa 62. Tam zaczynamy naszą akcję i będziemy sprzątać nasz piękny las – Puszczę Bydgoską – mówi Marcin Rybacki, prezes Stowarzyszenia Czysta Puszcza Bydgoska.

Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali to zadanie do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Coraz więcej tego typu akcji jest zgłaszanych do realizacji w Bydgoszczy.

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego coraz więcej zgłaszanych jest zielonych inicjatyw. Projekt dotyczący wspólnego sprzątania z Czystą Puszczą Bydgoską był jednym z popularniejszych projektów społecznych wybranych przez mieszkańców – mówi Jacek Rosół, koordynator Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Po wspólnym sprzątaniu uczestnicy zostaną zaproszeni na piknik. Zaplanowano wiele atrakcji, takich jak zabawy, ognisko, ekologiczne jedzenie, liczne konkursy i zajęcia edukacyjne dla dzieci. Każdy z uczestników otrzyma upominek oraz sadzonkę.

Dla wszystkich uczestników mamy pakiety startowe – worki, rękawice i upominki dla dzieci. A po kilku godzinach sprzątania zapraszamy na wspólny piknik. Będziemy mieć pyszne vege ekojedzenie, konkursy i ekoedukację dla najmłodszych. Zapraszamy żebyśmy mogli spędzić ten czas razem i nie tylko pożytecznie, ale też przyjemnie – dodaje Marcin Rybacki.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments