Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wybory na UKW w Bydgoszczy. Trzech kandydatów powalczy o stanowisko rektora

Dodano: 25.03.2024 | 11:37

Na zdjęciu: 11 kwietnia odbędą się wybory nowego rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. O ten urząd ubiegać się będzie trzech kandydatów.

Fot. Archiwum

Już oficjalnie – trzech kandydatów ubiegać się będzie o stanowisko rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Wybory odbędą się w połowie kwietnia.

Komisja wyborcza na bydgoskiej uczelni w miniony czwartek, 21 marca zamknęła proces zgłaszania kandydatur w wyborach na rektora uczelni. Obecny rektor, prof. Jacek Woźny sprawuje tę funkcję już drugą kadencję (obecna kończy się 31 sierpnia br.) i zgodnie z prawem, nie może ubiegać się o kolejną. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w wyborach rektora wystartuje trzech kandydatów.

Pierwszym z nich jest prof. Jarosław Burczyk – to obecny prorektor do spraw nauki. Start w wyborach potwierdzili także dr hab. Artur Laska – dziekan Wydziału Nauk o Polityce i Administracji oraz prof. Bernard Mendlik – dziekan Wydziału Edukacji Muzycznej. Cała trójka już rozpoczęła serię spotkań ze środowiskiem akademickim, natomiast na trzy dni przed wyborami (8 kwietnia), na uczelni odbędzie się przedwyborcze spotkanie kandydatów na rektora ze społecznością uczelnianą. Wybory nowego rektora odbędą się w czwartek, 11 kwietnia.

Już wiadomo, że rektora uczelni wybierze kolegium elektorów, w skład którego wchodzi stu dwudziestu członków społeczności uniwersytetu. – To nauczyciele, studenci, pracownicy administracji i obsługi – wymienia rzecznik prasowy UKW Sebastian Nowak. Tymczasem kwiecień i maj upłynie pod znakiem wyborów na uniwersytecie. W maju zaplanowano głosowanie nad wyborem przedstawicieli do senatu i rad dziedzin, zaś do końca października można zgłaszać kandydatury do rady uczelni. – Posiedzenie senatu powołujące członków rady uczelni zaplanowano na 26 listopada – dodaje Nowak.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments