Bydgoszcz
-1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 1 • L -1
2C
Czw
-0C
Pt
0C
Sob
-2C
Nd
-1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaWybory rektora na UKW na razie niezagrożone. Ale spotkanie z kandydatami odwołano
Jacek Woźny UKW
16.03.2020 | 12:20

Wybory rektora na UKW na razie niezagrożone. Ale spotkanie z kandydatami odwołano

Na zdjęciu: W 2016 roku gratulacje po wygranych wyborach rektora UKW odbierał prof. Jacek Woźny. Czy w tym roku także będzie mógł cieszyć się ze zwycięstwa? Osobną kwestią jest to, czy wybory odbędą się w zakładanym terminie.

Fot. archiwum

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego odwołał spotkanie z kandydatami do funkcji rektora uczelni. W zamian wszyscy chętni mogą drogą mailową przesłać pytania do ubiegających się o stanowisko prof. Bernarda Mendlika i prof. Jacka Woźnego. Na ten moment UKW nie zapowiedziało zmiany terminu wyborów, zaplanowanych na 24 marca.

Jak poinformowała komisja wyborcza UKW, w porozumieniu z kandydatami na rektora ustalono, że w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 (koronawirus) zaplanowane na czwartek, 19 marca spotkanie przedwyborcze zostało odwołane. Społeczność akademicka zyska jednak możliwość zapytania kandydatów o sprawy związane z uniwersytetem i kwestie zawarte w ich programach wyborczych.

Zamiast spotkania przedwyborczego zostanie umożliwione zadawanie kandydatom pytań za pośrednictwem poczty elektronicznej: wybory2020@ukw.edu.pl. Pytania można przesyłać do środy, 18 marca włącznie, do godziny 15:00 – zakomunikowała komisja wyborcza. I jednocześnie zaznacza, że w pytaniach należy wskazać, do którego z kandydatów są one adresowane (do jednego bądź obu) oraz podpisać się imieniem i nazwiskiem. – Na pytania anonimowe odpowiedzi nie będą udzielane – przestrzega UKW. Lista pytań wraz z odpowiedziami zostanie opublikowana w piątek, 20 marca na stronie uczelni.

Wybory nowego sternika uczelni mają odbyć się 24 marca o godz. 11:00 w Auli Atrium (Chodkiewicza 30). Na razie uczelnia nie ogłosiła, czy w związku z stanem zagrożenia epidemią koronawirusa termin wyborów nie zostanie przesunięty. O funkcję rektora ubiega się dwóch kandydatów – sprawujący ją obecnie prof. Jacek Woźny oraz prof. Bernard Mendlik, dziekan Wydziału Edukacji Muzycznej UKW. Programy wyborcze obu kandydatów szczegółowo zaprezentowaliśmy w minionym tygodniu na MetropoliaBydgoska.PL – CZYTAJ WIĘCEJ

Inną decyzje ws. wyborów podjął Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy. W poniedziałek, 16 marca komisja wyborcza uczelni wydała uchwałę na temat” bezterminowego zawieszenia wszystkich czynności wyborczych”. Uniwersytet Mikołaja Kopernika dokonał już elekcji nowego rektora – w czwartek, 12 marca został nim jedyny kandydat na to stanowisko, czyli prof. Andrzej Sokala.

O sytuacji związanej z wyborami na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego będziemy informować na bieżąco – śledź serwis EDUKACJA.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści