[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Co dzieje się w Bydgoszczy w długi weekend? [LISTA WYDARZEŃ]

Dodano: 17.06.2022 | 11:47

Na zdjęciu: W długi weekend w Bydgoszczy będzie się działo!

Fot. BB

Wydarzenia Bydgoszcz 18 czerwca. Co dzieje się w mieście w długi, czerwcowy weekend? Zapraszamy do zapoznania się z równie długą listą propozycji na spędzenie wolnego czasu!

Lista wydarzeń przygotowana przez Urząd Miasta Bydgoszczy

W długi weekend w Bydgoszczy odbędzie się wiele wydarzeń! Będzie można wybrać się na zwiedzanie różnych stron miasta, przejechać się zabytkowym autobusem, uprawiać jogę, zagrać w grę miejską czy wpaść na piknik na Wyspę Młyńską. Miłośnikom kultury proponujemy operetkę, festiwal Przeczytani, wyjątkowy teatr z innej bajki lub – opcja dla dzieci – muzyczne wierszoranki. A dla odważnych: Terenowa Masakra lub impro jam – wskocz na scenę i improwizuj!

Wydarzenia Bydgoszcz 18 czerwca

V Zlot zabytkowych autobusów – godz. 10:00, Stadion Chemika

Zlot zabytkowych autobusów jest organizowany przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. W godz. 10:00-12:00 możemy obejrzeć wystawę zabytkowych autobusów na placu przed stadionem Chemika. O 12:00 ruszy uroczysta parada ulicami miasta, a między 13:00 a 18:00 będą kursować autobusowe linie specjalne. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: W sobotę zlot zabytkowych autobusów w Bydgoszczy. Będzie parada ulicami miasta i inne atrakcje

Dzień Jogi – godz. 10:00, Park Kochanowskiego

21 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Jogi. Z tej okazji w najbliższy weekend Stan Harmonii zaprasza na Obchody Dnia Jogi w Bydgoszczy. Wszystko w pięknej scenerii Parku Jana Kochanowskiego. Start o godz. 10:00. Wstęp wolny. To będzie kilkugodzinne wydarzenie, podczas którego można doświadczyć jogi w różnych odsłonach i podejściach, spędzić czas na świeżym powietrzu, uczestniczyć w warsztatach. Dzień Jogi zapoczątkuje tegoroczny cykl cotygodniowych, bezpłatnych zajęć, które będą się odbywać w okresie wakacyjnym w Parku im. Jana Kochanowskiego – Joga na trawie.

Piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych – godz. 12:00-18:00, Wyspa Młyńska

18 czerwca na Wyspie Młyńskiej odbędzie się już piąty Piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych. W programie szereg atrakcji, m.in. pokazy i prezentacje ponad 50 bydgoskich organizacji pozarządowych, różnorodne warsztaty artystyczne, strefa zabaw dla dzieci, strefa food trucków, strefa służb mundurowych oraz liczne występy muzyczno-taneczne. Na zakończenie pikniku (od godz. 16:00) zagra także gość specjalny, jedyna w swoim rodzaju DJ WIKA – prawdopodobnie najstarsza didżejka na świecie.

CZYTAJ WIĘCEJ: W sobotę kolejny piknik na Wyspie Młyńskiej. Wystąpi prawdopodobnie najstarsza didżejka na świecie

Kierunek Wycieczka: Nad brzegiem rzeki cz.2 – godz. 10:00 i 17:00, pomnik Flisaka przy moście Sulimy-Kamińskiego

Bydgoszcz od zawsze związana jest z wodą. Tym razem zapraszamy na spacer brzegiem rzeki. Przewodnik opowie o najważniejszych obiektach znajdujących się po jednej i drugiej stronie rzeki. Startujemy z malowniczego brzegu w centrum miasta, kończymy w okolicach mostu Pomorskiego. Start o godz. 10:00 oraz 17:00 (ta sama trasa). Miejsce zbiórki: pomnik Flisaka przy moście im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego.

Z innej bajki: Teatr Snów na Starym Rynku – godz. 20:30, Stary Rynek

Na bydgoskim Starym Rynku odbędzie się spektakularne plenerowe widowisko, które zachwyci bydgoszczan swoim rozmachem! Na teatr uliczny najwyższej klasy zaprasza Fundacja Kultury Pozytywka w ramach swojego przeglądu „Z Innej Bajki”, prezentującego spektrum sztuki teatralnej, która wychodzi poza ramy instytucji. Spektakl „Pokój” w wykonaniu Teatru Snów z Gdańska przeniesie publiczność do niezwykłego pokoju usytuowanego na pograniczu marzenia i rzeczywistości. Jego mieszkaniec, czyli główny bohater tej historii, doświadcza w swoim życiu wielu sprzeczności, zabierając widzów w podróż przez sny i refleksje. „Pokój” warto zobaczyć nie tylko ze względu na poetycki klimat i piękną, wysmakowaną estetykę. Aktorzy poruszają się tu na szczudłach, a ogromnych rozmiarów scenografia, w tym kilkumetrowe meble, tylko podkreślają surrealistyczny nastrój opowiadanej historii. To spektakl, którego nie da się zapomnieć, dlatego na pewno nie można go przegapić! Wstęp wolny.

Wydarzenia Bydgoszcz 18 czerwca – 19 czerwca

Spacer z przewodnikiem po Bydgoszczy – 18 i 19 czerwca, godz. 12:30, Bydgoskie Centrum Informacji (Batorego 2)

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby odwiedzające Bydgoszcz, a także mieszkańców miasta na letnie spacery z przewodnikiem. To doskonała okazja by poznać historie ciekawych miejsc, a także posłuchać legend oraz ciekawych anegdot. Proponujemy dwie trasy: Poznaj Stare Miasto – w każdą sobotę, spacer przez Stary Rynek, Katedrę, Mostową i Wyspę Młyńską lub Dookoła Śródmieścia – w każdą niedzielę, spacer w okolice fontanny Potop, Placu Wolności, ciekawych kamienic, pomnika Łuczniczki. Start o godz. 12:30 spod Bydgoskiego Centrum Informacji, Czas trwania spacerów: ok. 1,5 godz.

Przeczytani Ukraina – 17-19 czerwca, Miejskie Centrum Kultury

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy po raz kolejny zaprasza na Festiwal Literatury Przeczytani. W tym roku jednak szczególny bo poświęcony kulturze Ukrainy. 3 dni z ukraińską kulturą ma być wkładem w walkę o ukraińską wolność. Przeczytana Ukraina w dniach 17-19 czerwca br. w MCK. Wstęp jest wolny. Wszystkie spotkania będą tłumaczone na język polski i ukraiński. Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie MCK.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: W Bydgoszczy powstaną osiedlowe centra seniora


Operetka: Księżniczka Czardasza – 18-19 czerwca, Opera Nova

Już piąte pokolenie bawi się i zachwyca tym arcydziełem operetki. Kálmán skomponował „Czardaszkę” w przededniu I wojny światowej. Leo Stein i Béla Jenbach przedstawili mu libretto osnute wokół miłości syna arystokratycznej rodziny austriackiej do szansonistki z budapeszteńskiego teatrzyku. Libretto oddaje prawdę o zmieniającym się świecie: przemianach w obyczajowości, rozpadzie starych struktur społecznych. Realizacja Opery Nova sytuuje akcję sceniczną w Polsce międzywojennej: w Warszawie i Wilnie, w modnym lokalu, którego bywalcami są m.in. sanacyjni oficerowie oraz w pałacu kresowej arystokracji. Genialnie wyreżyserowana operetka z komediowymi gagami i jedna z najlepszych produkcji Opery Nova. Prawdziwy teatr emocji; publiczność ociera łzy ze wzruszenia i ze śmiechu. Muzyka? To największe osiągnięcie kompozytorskie Kálmána. Choć tytuł ten już szósty rok widnieje na afiszu Opery Nova, to zdobycie biletów na „Księżniczkę czardasza” jest wciąż wyzwaniem!

Terenowa Masakra – 18-19 czerwca, Myślęcinek

Terenowa Masakra to bieg z wieloma zaskakującymi przeszkodami w ekstremalnie trudnym terenie. Na trasie na uczestników czekają utrudnienia wymagające wytrzymałości, siły, sprytu i umiejętności współpracy. Dorośli wystartują w biegach głównych, a dzieci mogą sprawdzić się w sobotniej rywalizacji biegowej i sprawnościowej. Zawodnicy mogą zmierzyć się z dystansami na 3, 5, 7 lub 10 km. Zawody dla dzieci zostaną rozegrane w sobotę, 18 czerwca od 14:40 w trzech kategoriach: 300 m, 500 m i 700 m. Na wszystkie starty można się jeszcze zapisać się bezpośrednio w biurze zawodów. Komplet informacji oraz wskazówki przydatne dla kibiców i zawodników znajdują się na stronie www.TerenowaMasakra.pl.

Wydarzenia Bydgoszcz 19 czerwca

Zostań turystą w swoim mieście. Na Piastowskim o powstaniu Śródmieścia – godz. 10:00, Plac Piastowski

W te wakacje zostań turystą w swoim mieście! Wspólne poznawanie historii miasta, zwiedzanie zabytkowych obiektów, muzeów i spływy kajakowe – wszystko to czekać będzie na chętnych, którzy zdecydują się wziąć udział w akcji “Zostań turystą w swoim mieście”. Program 25 wydarzeń organizowanych pomiędzy 5 czerwca a 24 września jest całkowicie darmowy dla uczestników, dzięki wsparciu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Pełen i aktualny program można znaleźć na Facebooku na profilu organizatora – Bydgoszcz do odkrycia. Wszystkie wydarzenia są darmowe, natomiast na niektóre należy zapisać się wcześniej.

Gra miejska: Przygoda z tatą – godz. 10:00, Stary Rynek

Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP zaprasza do gry rodzinnej. Zespoły rodzinne (3-5 osób) prowadzone przez ojców przejdą trasę składającą się z 12 punktów z rozmaitymi zadaniami do wykonania, by na końcu dotrzeć do skrzyni z ukrytym rodzinnym skarbem. To wszystko do wykonania w godz. 10:00-14:00. Punk początkowy: Stary Rynek. Zgłoś swój patrol i przeżyj niezapomnianą rodzinną przygodę! Formularz zgłoszeniowy: tutaj. Trasa zwieńczona zostanie koncertem Leszka Lyczmańskiego i Niedzielnych Kierowców. Akcja organizowana z okazji Dnia Ojca ma na celu pozytywne budowanie jego wizerunku, a także wzmocnienie więzi rodzinnych.

Muzyczne wierszoranki – godz. 11:00, Filharmonia Pomorska

Koncert edukacyjny scalający poezję dziecięcą i muzykę w niezapomniane słuchowisko. Skierowany do dzieci od 6 roku życia. W programie wiersze Marii Konopnickiej, m.in.: Poranek, Żuczek, Bocian, Tęczowy duszek, Kotek psotek, Jak szła Wisła do morza, Pranie, Krasnoludki (czy to bajka czy nie bajka), Stary Zegar, Muchy samochwały, Stefek Burczymucha.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Miejska część budynku dyrekcji kolei przy Dworcowej idzie pod młotek. Cena – 10 milionów złotych


Bydgoskie osiedla bez tajemnic. Brdyujście – godz. 15:00, Brdyujście

Fundacja Krzewienia Kultury i Turystyki „Nad Rzeką” realizuje projekt pn. „Bydgoskie osiedla BEZ TAJEMNIC”, w ramach którego w najbliższych tygodniach, zorganizowane zostaną jedyne w swoim rodzaju wycieczki po osiedlach mieszkaniowych w Bydgoszczy! Mniej i bardziej znane osiedlowe historie odkrywane będą razem z Piotrem Weckwerthem, autorem bloga Weckwerth – turystyka BEZ FILTRÓW. Zachęcamy do udziału w zwiedzeniu. W najbliższą sobotę zwiedzimy Brdyujście. Czas trwania wycieczki to ok. 2 godz. Jak się zapisać? Drogą mailową: fundacja.nadrzeka@gmail.com, telefonicznie: 884-002-977 lub przez Messengera (Fundacja Krzewienia Kultury i Turystyki „Nad Rzeką”). Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń! Udział w wycieczkach jest całkowicie bezpłatny. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszczy.

Wakacyjny impro jam. Wskocz na scenę i improwizuj! – 19:00, Cafe Kino

Stowarzyszenie Twórców Sztuki WSPÓŁ.GRA oraz grupa improwizacji teatralnej BLENDER IMPRO zapraszają na WAKACYJNY IMPRO JAM. W kameralnej sali kinowej Cafe Kino stworzymy przyjazną przestrzeń dla wszystkich miłośników improwizacji teatralnej, którzy wykreują wyjątkowe sceniczne szaleństwa! Bo to Wy, sympatyczni Widzowie, będziecie Gwiazdami tego wieczoru! Każda osoba będzie mogła wskoczyć na scenę i zagrać w swoje ulubione gry impro, znane m.in. z programu „Whose line is it anyway?”. Nie wstydź się! Nie analizuj! Po prostu zrób to! Start: godz. 19:00. Wstęp: płacisz ile chcesz!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments