Bydgoszcz
10C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 13 • L 8
22C
Pt
23C
Sob
23C
Nd
23C
Pon
26C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesWyjątkowa lodziarnia zostanie otwarta w Bydgoszczy. I to w samym centrum miasta
lody_truskawkowe_FreeImages
08.04.2017 | 11:19

Wyjątkowa lodziarnia zostanie otwarta w Bydgoszczy. I to w samym centrum miasta

Debiut nowego punktu zaplanowano jeszcze przed Wielkanocą.

Na zdjęciu: Firma Willisch przekonuje, że w swoim portfolio ma już dwieście receptur lodów.

Fot. FreeImages

Liczy sobie ponad trzydzieści lat i za kilka dni po raz pierwszy otworzy swoje podwoje w Bydgoszczy – wywodząca się z sąsiedniej Wielkopolski lodziarnia Willisch uruchomi swój punkt przy ulicy Gdańskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Restauracja Sphinx zniknie z ulicy Magdzińskiego? Prawdopodobna przeprowadzka

Lodziarnia, której twórcy chwalą się, że tworzą „ręcznie wyrabiane lody z najświeższych składników, korzystając z tradycyjnych przepisów” pojawi się na placu przy ulicy Gdańskiej 8, tuż obok nieczynnego jeszcze budynku Muzeum Okręgowego, a przed dawnym Domem Mody Drukarnia. Przyczepa z charakterystyczną literą „W” oraz hasłem „Kochaj lody, kochaj siebie” od kilku dni stoi już w miejscu, gdzie w Wielki Piątek ma rozpocząć się sprzedaż.

Jak zapowiadają przedstawiciele firmy Willisch, w mieście nad Brdą będzie można spróbować przynajmniej kilku z dwustu przygotowanych na przestrzeni lat receptur. W dniu otwarcia będzie obowiązywała specjalna promocja – do dwóch zakupionych gałek trzecia będzie dokładana gratis. Cena gałki – 4 złote.

Willisch to marka, która powstała w 1983 roku. Swój pierwszy lokal uruchomiła wówczas w Wągrowcu. Swoje punkty miała dotąd także w Chodzieży czy Pile. Wiosną planuje uruchomienie ich w kilku miastach północno-zachodniej Polski – oprócz Bydgoszczy mają one powstać między innymi w Szczecinie oraz Koszalinie.


Powiązane treści