Bydgoszcz
-1C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H -0 • L -2
0C
Sob
-0C
Nd
0C
Pon
2C
Wt
0C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoWyjątkowa sobota na jarmarku świątecznym. Życzenia złożą biskup Włodarczyk i prezydent Bruski
wydarzenia w bydgoszczy
16.12.2021 | 11:54

Wyjątkowa sobota na jarmarku świątecznym. Życzenia złożą biskup Włodarczyk i prezydent Bruski

Na zdjęciu: W najbliższą sobotę (18 grudnia) o godzinie 16:30 na jarmarku świątecznym mieszkańcom i gościom życzenia wspólnie złożą prezydent Rafał Bruski i biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk. 

Fot. Szymon Fiałkowski

Najbliższy weekend będzie ostatnim, w którym zrobimy zakupy na Bydgoskim Jarmarku Świątecznym. Urząd miasta szczególnie zaprasza na sobotnie popołudnie – o 16:30 mieszkańcom i gościom życzenia wspólnie złożą prezydent Rafał Bruski i biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk. 

Bydgoski Jarmark Świąteczny kolejny rok z rzędu cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców i gości odwiedzających nasze miasto. Stragany z rękodziełem, strefa gastro, występy na żywo – to atrakcje, które niezmiennie cieszą odwiedzających. Najbliższy weekend będzie ostatnim, w którym zrobimy zakupy czy posmakujemy świątecznych, i nie tylko, potraw – jarmark zakończy się w środę, 22 grudnia.

W najbliższą sobotę, 18 grudnia podczas jarmarku będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. O godzinie 16:30 życzenia mieszkańcom i gościom Bydgoszczy złożą wspólnie biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk i prezydent Rafał Bruski. – Spotkajmy się w sobotę na Jarmarku, żeby życzyć sobie dobrych świąt i poczuć magię tego wyjątkowego czasu – informuje magistrat. I dodaje, że w tym roku, z uwagi na pandemię nie będzie tradycyjnej miejskiej wigilii, jednak miasto wsparło Caritas w organizacji świątecznego posiłku dla najbardziej potrzebujących. W sobotnie popołudnie prezydent Bruski odbierze też z rąk harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju – symbol braterstwa, jedności i nieodłączny element przygotowań do świąt.

Przy okazji informacji o wspólnych życzeniach biskupa i prezydenta ratusz udostępnił „jeszcze jedną, piękną kartkę świąteczną z Bydgoszczy”. Przypomnijmy, że wczoraj na profilach Bydgoszczy w mediach społecznościowych przedstawiono wersję kartki świątecznej, nawiązującej do kontrowersyjnych grafik zaprezentowanych przez Miasto Stołeczne Warszawa. Wzbudziła ona spore emocje wśród mieszkańców. Nową kartkę autorstwa Kasi Rożek (która wcześniej wykonała grafiki promujące Bydgoski Budżet Obywatelski) można zobaczyć poniżej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści