Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 7 • L 5
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaWyjątkowa wystawa w autobusie prezentuje sto lat komunikacji w Bydgoszczy
volvo bydgoszcz
29.01.2020 | 10:02

Wyjątkowa wystawa w autobusie prezentuje sto lat komunikacji w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Wystawa przedstawiająca sto lat komunikacji w Bydgoszczy została zorganizowana w zabytkowym autobusie marki Volvo.

Fot. Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego

Jeszcze w piątek i sobotę będzie można zobaczyć mobilną wystawę przedstawiającą rozwój komunikacji miejskiej w Bydgoszczy, zorganizowanej z okazji stulecia powrotu Bydgoszczy do Polski.

Wystawa „100 lat komunikacji w polskiej Bydgoszczy” powstała z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Transportu Publicznego przy wsparciu miasta Bydgoszcz. Jest ona wyjątkowa, gdyż została umieszczona w zabytkowym autobusie Volvo B10MA, który do niedawna poruszał się na bydgoskich liniach autobusowych.

To pierwsza tak duża ekspozycja traktująca o historii bydgoskiej komunikacji, i pierwsza umieszczona w autobusie – podkreśla Stowarzyszenie. Wystawa została po raz pierwszy zaprezentowana 19 stycznia, podczas obchodów stulecia powrotu Bydgoszczy do Polski. Autobus stanął wówczas na ulicy Długiej, przy zabytkowym tramwaju. Potem mobilna wystawa odwiedziła bydgoskie osiedla. – Byliśmy już m.in. na Błoniu, Wyżynach, w Fordonie i Śródmieściu – przekazuje organizacja.

Na wystawie można zobaczyć zdjęcia, przedstawiające bydgoski tabor autobusowy i tramwajowy na przestrzeni ostatnich stu lat – wiele z nich jest publikowanych po raz pierwszy. Stowarzyszenie przygotowało szczegółowe opisy najważniejszych wydarzeń i informacje na temat taboru, który obsługiwał pasażerów. Nie zabrakło też wycinków prasowych czy unikatowych zdjęć z budowy linii tramwajowych.

Wystawę można będzie jeszcze zobaczyć w najbliższy piątek, od godziny 14:00 do 17:00 przy centrum handlowym Focus Mall – Volvo będzie stać w zatoczce autobusowej przy ulicy Jagiellońskiej – oraz w sobotę, w godzinach od 11:00 do 14:00 przy Kauflandzie na Szwederowie. Wstęp wolny.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści