Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wykłady o sztucznej inteligencji na UKW

Dodano: 26.02.2024 | 12:49

Na zdjęciu: Wykłady o sztucznej inteligencji na UKW

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Wykłady o sztucznej inteligencji na UKW organizowane przez Wydział Informatyki to cykl bezpłatnych zajęć dotyczących nowoczesnej technologii. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 6 marca. 

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zaprasza na wykłady ,,Sztuczna Inteligencja dla nieinformatyków: Fascynująca podróż poza horyzont algorytmów w świecie sztucznej inteligencji”. Wykłady będą odbywać się w budynku Collegium Copernicanum UKW przy ul. Kopernika 1 w sali 202. Wstęp jest bezpłatny, zapisy nie obowiązują.

Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na 6 marca. Cały cykl wykładów został przygotowany z myślą, o tych, którzy chcą zgłębić tajniki tego dynamicznie zmieniającego się obszaru technologii, niezależnie od własnego doświadczenia czy umiejętności.

Podczas sześciu wykładów uczestnicy będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat podstawowych zasad technologii, a także różnorodnych rodzajów sztucznej inteligencji.

Jak mówią naukowcy z Wydziału Informatyki – nie trzeba być ekspertem z dziedziny informatyki, aby zrozumieć. Wykłady są dostosowane dla każdego odbiorcy.

Wykłady o sztucznej inteligencji – prowadzący

Zajęcia poprowadzi dr inż. Dawid Ewald z Wydziału Informatyki UKW. Podczas prelekcji przedstawi korzyści płynące z wykorzystania sztucznej inteligencji w różnych dziedzinach oraz przedstawi potencjalne zagrożenia i wyzwania związane z nowoczesną technologią.

Uczestnicy będą mieli okazję poznać możliwości jakie stwarza technologia AI oraz jak można ją realnie zastosować. Dowiedzą się jak wykorzystać tę technologię na własne potrzeby, a jak w kontekście własnej firmy.

CZYTAJ TAKŻE: Helena Ostrowicka z UKW otrzymała tytuł profesora!

Wykłady o sztucznej inteligencji – tematy:

-Wykład 1: Fascynujący Świat Sztucznej Inteligencji – Środa (06.03.2024) godzina 18:00

-Wykład 2: Tajemnice „Smart” Technologii – Środa (20.03.2024) godzina 18:00

-Wykład 3: Wykorzystanie Sztucznej Inteligencji w Biznesie – Środa (03.04.2024) godzina 18:00

-Wykład 4: Sztuczna Inteligencja w Praktyce – Środa (17.04.2024) godzina 18:00

-Wykład 5: Etyka i Bezpieczeństwo w Sztucznej Inteligencji – Środa (08.05.2024) godzina 18:00

-Wykład 6: Przyszłość Sztucznej Inteligencji – Środa (22.05.2024) godzina 18:00

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments