Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmiany przy bydgoskich podstawówkach. ZDMiKP zlecił wyniesienie przejść

Dodano: 06.05.2023 | 11:36

Na zdjęciu: Wyniesione przejścia powstaną m.in. na ulicy Nila w Fordonie. Oto jedna z trzech lokalizacji inwestycji na tej drodze - przy XV LO.

Fot. BB

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na budowę wyniesionych przejść dla pieszych przy bydgoskich szkołach. Znamy listę miejsc.

O pomyśle poprawy bezpieczeństwa przy kilku bydgoskich podstawówkach pisaliśmy rok temu. ZDMiKP złożył wówczas wniosek do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej o dofinansowanie unijne w ramach konkursu „Bezpieczny pieszy – doposażenie przejść dla pieszych i doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej”. Aplikacja drogowców uzyskała maksymalną ilość punktów; ministerstwo przyznało zatem 320 tysięcy złotych na inwestycje w rejonie szkół.

W kwietniu zarząd dróg rozpoczął poszukiwania wykonawcy wyniesienia przejść – ale nie tylko. Drogowcy planują też wykonanie dwóch azylów oraz przebudowy chodników prowadzących do pasów (wykonane zostaną płytki kierunkowe dla osób z dysfunkcją wzroku) i ograniczenie parkowania w obrębie przejść w celu poprawy widoczności.

Wyniesione przejścia dla pieszych w Bydgoszczy. Gdzie powstaną?

W dokumentacji przetargowej czytamy, że inwestycje zostaną przeprowadzone:

  • na ulicy gen. Fieldorfa-Nila w trzech miejscach (przy skrzyżowaniu z ulicą Igrzyskową obok SP 17, przy skrzyżowaniu z ulicą Piórka obok SP 66 i przy ZS nr 5 Mistrzostwa Sportowego)
  • na ul. Sielskiej obok SP 27 (przy połączeniu z ulicą Szybowcową i przy skrzyżowaniu z ulicą Przy Tartaku)
  • na ul. Glinki – tu zamiast wyniesień przewidziano doposażenie przejść przy drukarni Abedik oraz przy skrzyżowaniu z ul. Bp. Kozala w wyspy azylu
  • na ul. S. Goszczyńskiego (przy SP 63)
  • na ul. Granicznej – przejście wyniesione
  • na ul. Sandomierskiej – przejście wyniesione
  • na ul. Wielorybiej 37-39 – przejście wyniesione

Jak piszemy wyżej, poza wyniesieniami/azylami przeprowadzone zostaną przebudowy chodników prowadzących do przejść. Przy Glinki/Kozala powstanie nowy chodnik od strony SP 60, a przy Nila uzupełnione zostaną fragmenty ciągów pieszych przy SP 66 i XV LO. Fragment chodnika zostanie także ułożony przy Wielorybiej. Ponadto, przy Goszczyńskiego i Nila nastąpi zamknięcie fragmentów zatok parkingowych.

Oferty potencjalnych wykonawców poznamy 10 maja. Prace mają zostać wykonane w 2,5 miesiąca – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przejścia będą gotowe na nowy rok szkolny. ZDMiKP przy ocenie ofert weźmie pod uwagę cenę i czas realizacji zamówienia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kolejne elementy mostów i betonowanie na Fordońskiej. Trwa rozbudowa ul. Kazimierza Wielkiego [ZDJĘCIA]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Petit
Petit
4 miesięcy temu

Co za idiotyzm! Nie wystarczy wyraźne malowanie?! Za te kasę byście lepiej nasadzili drzew. Poogladajcie sobie zdjęcia dawnej Bydgoszczy, w której wszędzie była bujna zieleń.