[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wypadek w Fordonie. Kierujący autem potrącił dwóch rowerzystów

Dodano: 28.03.2020 | 13:57

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło na odcinku ulicy Andersa pomiędzy skrzyżowaniami z ulicą Gieryna i ulicą Geodetów.

Fot. BB/archiwum

Dwóch rowerzystów zostało potrąconych przez samochód w Fordonie.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 28 marca po godzinie 13:00 na odcinku ulicy Andersa (pomiędzy Gieryna a Geodetów) w Fordonie. Na wysokości budynków mieszkalnych „For You” doszło do potrącenia dwóch rowerzystów. Jak informuje nas dyżurny komendy miejskiej PSP, do zdarzenia doszło podczas wykonywania manewru wyprzedzania innego pojazdu przez sprawcę wypadku. – Rowerzyści są przytomni, ale mocno poobijani. Zostali zabrani do szpitala – precyzuje dyżurny. Do zdarzenia skierowano dwa zastępy straży pożarnej, dwie karetki oraz policję, która ustali dokładne przyczyny wypadku. Ruch na ulicy Andersa odbywa się z utrudnieniami.

Odcinek ulicy Andersa, na którym doszło do wypadku jest pozbawiony chodnika i drogi dla rowerów. Pomimo że powstał on w ramach budowy tramwaju do Fordonu, projektanci inwestycji nie wsłuchali się w uwagi społeczne dotyczące realizacji ciągu pieszego. Brak chodnika zaczął coraz bardziej doskwierać mieszkańcom po wybudowaniu budynków mieszkalnych przy ulicy Andersa. Po licznych apelach o jego realizacje, zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz zadeklarował, że inwestycja zostanie zrealizowana w 2020 roku. – ZDMiKP planuje rozpocząć budowę chodnika w ciągu ulicy Andersa, na odcinku od ulicy Narcyza Gieryna w kierunku Łoskonia w 2020 roku. Prace budowlane rozpoczną się po technicznym i formalno-prawnym przygotowaniu zadania, najprawdopodobniej na przełomie II i III kwartału tego roku czytamy w odpowiedzi na interpelację radnej Katarzyny Zwierzchowskiej. Mieszkańcy okolicznych zabudowań podkreślają, że na tym odcinku drogi regularnie dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Boguś
Boguś
2 lat temu

Wyprzedzający pędził ok 130 km/h. Droga hamowania około 100 metrów. Teren zabudowany. Niedaleko oznakowane przejście dla pieszych. Domniemam, że czynił to na tym odcinku drogi nie pierwszy raz. Co mi kto zrobi? Stare przysłowie mówi „Nie ma kary, nie ma miary”. Poszkodowani rowerzyści mogą mieć problemy zdrowotne do końca życia. Młody, sprawca, może i przeprosi. Za rok zapomni o tym wypadku. Brak słów na piratów drogowych. Może gdyby sprawca podnosił koszty leczenia, rehabilitacji i zadośćuczynienie finansowe, to dwa razy się zastanowił zanim krzywdę komuś zrobi.

jusew
jusew
2 lat temu

Do Boguś:
Jak byłeś gościu świadkiem to zgłoś się na policję, a jak nie widziałeś zdarzenia to nie pisz bzdur. Oczernić kogoś jest bardzo łatwo. Wielokrotnie okazywało się, że opisy zdarzeń w komentarzach to bajki. Więc jak coś wiesz o tym zdarzeniu to udaj się do organów ścigania. To nie jest miejsce na dzielenie się wiedzą na temat przebiegu wypadku.