Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 8 • L 7
15C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
11C
Nd
13C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaJest obietnica budowy chodnika przy Andersa. „Przedsięwzięcie o tak dużym zakresie będzie etapowane”
andersa bydgoszcz
13.11.2019 | 16:28

Jest obietnica budowy chodnika przy Andersa. „Przedsięwzięcie o tak dużym zakresie będzie etapowane”

Na zdjęciu: Chodnik ma powstać przy odcinku ulicy Andersa, wybudowanym podczas realizacji linii tramwajowej do Fordonu.

Fot. BB

Najprawdopodobniej na przełomie II i III kwartału 2020 roku miasto zamierza wykonać budowę chodnika wzdłuż ulicy Andersa od skrzyżowania z ulicą Gieryna w kierunku Łoskonia – tak wynika z odpowiedzi na interpelację radnych miasta w tej sprawie. 

O pominiętym przez projektantów trasy tramwajowej do Fordonu ciągu pieszym wzdłuż przedłużenia ulicy gen. Andersa do Geodetów pisaliśmy już dwukrotnie. Błąd projektowy szybko dał o sobie znać – po zachodniej stronie ulicy zaczęły powstawać nowe budynki mieszkalne, a ich lokatorzy są skazani na chodzenie do przystanku tramwajowego albo po terenach zielonych, albo wzdłuż ruchliwej jezdni, którą kursują m.in. pojazdy przewożące zanieczyszczenia do pobliskiej oczyszczalni ścieków. Zimą tego roku mieszkańcy kompleksu For You zwrócili się do władz, za pośrednictwem radnego Ireneusza Nitkiewicza, o wybudowanie przystanku bliżej ich budynków. Drogowcy, po przeanalizowaniu pomysłu, wydali opinię negatywną.

Zobacz również:

Wielki problem z brakiem małego chodnika w Fordonie

Temat braku chodnika wrócił latem – mieszkańcy budynków przy Gryfa Pomorskiego tym razem poprosili o wsparcie radną Katarzynę Zwierzchowską. Ta skierowała do władz miasta interpelację, przypomniając o uciążliwościach związanych z brakiem chodnika. – Polna dróżka wzdłuż ulicy często przez warunki pogodowe jest nie do przejścia – wózkiem dziecięcym bądź inwalidzkim nie sposób dostać się do budynku. Mieszkańcy zmuszeni są chodzić ulicą Andersa – jedną z bardziej ruchliwych dróg w Fordonie – napisała radna. Dodała też, że na prostym odcinku tej ulicy wielokrotnie dochodziło do przypadków łamania ograniczenia prędkości, co było zgłaszane policji za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jak i telefonicznie.

W odpowiedzi na interpelację zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz przekazał, że pracownicy ZDMiKP wykonali wstępną analizę możliwości wykonania ciągu pieszorowerowego w tym miejscu. – Potwierdziła ona możliwość wykonania takiego ciągu – zadeklarował Kozłowicz, dodając, że miasto podejmie działania na rzecz wykonania chodnika. Nie podał jednak żadnej daty, co skłoniło radną do ponownego złożenia zapytania w tej sprawie. – Proszę o podanie przybliżonego chociaż terminu wykonania wspominanego chodnika – poprosiła Zwierzchowska w piśmie z 12 września.

Co tym razem odpisał Kozłowicz? – ZDMiKP planuje rozpocząć budowę chodnika w ciągu ulicy Andersa, na odcinku od ulicy Narcyza Gieryna w kierunku Łoskonia w 2020 roku. Prace budowlane rozpoczną się po technicznym i formalno-prawnym przygotowaniu zadania, najprawdopodobniej na przełomie II i III kwartału tego roku – wyjaśnia zastępca prezydenta miasta. Zaznacza jednak, że budowa 800 metrów ciągu pieszego „z uwagi na jego duży zakres”, będzie etapowana.

Warto dodać, że z wnioskiem o budowę chodnika zwrócili się także przedstawiciele Rady Osiedla Terenów Nadwiślańskich. Prośby do władz miasta w sprawie poprawy bezpieczeństwa i dostępności komunikacyjnej w imieniu radnych osiedlowych przekazał w formie interpelacji radny Jarosław Wenderlich. W odpowiedzi na pismo, Kozłowicz przytoczył ten sam fragment, co w wypadku odpowiedzi do radnej Zwierzchowskiej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz
1 rok temu

Dobrze, że sprawa zmierza do finału. Czas zająć się teraz tematem budowy chodnika dla Osiedla Pod Skarpą. Powstają tam 22 bloki (!) całkowicie pozbawione połączenia chodnikiem z przyległą częścią Fordonu

Michał
Michał
1 rok temu

Dlaczego deweloperzy nie budują chodników do swoich inwestycji?

Powiązane treści