Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 14 • L 13
10C
Sob
14C
Nd
9C
Pon
12C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaWyspa Młyńska z ograniczonym ruchem aut. ZDMiKP podaje szczegóły zmian
18.05.2021 | 12:14

Wyspa Młyńska z ograniczonym ruchem aut. ZDMiKP podaje szczegóły zmian

Na zdjęciu: Zmiany w ruchu na Wyspie Młyńskiej towarzyszą niedawnemu otwarciu tarasów przy Młynach Rothera i etapowym uruchomieniu przestrzeni Parku Kultury w odnowionym zabytkowym gmachu.

Fot. Szymon Fiałkowski

Zakaz ruchu na Moście Młyńskim i zakazy parkowania wzdłuż ulicy Mennica – to szczegóły zmian w organizacji ruchu na Wyspie Młyńskiej, zapowiadanych przez prezydenta Rafała Bruskiego. Jak podkreśla rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej Tomasz Okoński, zostaną one wprowadzone w życie jeszcze przed wakacjami.

We wtorek rano prezydent Rafał Bruski ogłosił, że drogowcy wystąpili do policji o uzgodnienie zmiany organizacji ruchu na Wyspie Młyńskiej. – Chcemy, aby była ona strefą komfortu dla pieszych i rowerzystów – ogłosił na Facebooku. Szczegóły zmian sprecyzował natomiast Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Jak dodaje rzecznik prasowy drogowców Tomasz Okoński, nowa organizacja ruchu ma zacząć obowiązywać jeszcze przed wakacjami.


CZYTAJ WIĘCEJ: Wyspa Młyńska bez samochodów? Prezydent Bruski zapowiada zmiany


Obecnie trwają uzgodnienia dotyczące wprowadzenia zmian w organizacji ruchu. Zakładamy, że zostaną one wprowadzone już w pierwszej połowie czerwca bieżącego roku – podaje rzecznik. Przechodząc do szczegółów – ZDMiKP w swoim komunikacie podkreśla, że parkowanie na Wyspie Młyńskiej będzie „mocno ograniczone”. – Wzdłuż ulic Mennica pojawią się zakazy parkowania z tabliczkami informującymi o ewentualnym odholowaniu źle zaparkowanego pojazdu. Parkowanie będzie możliwe wyłącznie na miejscach do tego wyznaczonych – dodają drogowcy.

Sporą zmianą będzie zamknięcie dla ruchu kołowego mostu w ciągu ulicy Ku Młynom, czyli wejścia na Wyspę od strony Starego Rynku. Przejazd nim możliwy będzie tylko dla służb miejskich i drogowych. Drogowcy chcą też zakazać przejazdu pojazdów przez Wyspę – będzie on możliwy tylko dla kierowców dojeżdżających do posesji zlokalizowanych na Wyspie. – Przejazd od strony ulicy Focha będzie możliwy tylko dla pojazdów dojeżdżających do posesji i dostaw towarów. Kierowcy chcąc wyjechać z Wyspy Młyńskiej również będą musieli skorzystać z ulicy Focha – dodaje ZDMiKP.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jgn
jgn
3 miesięcy temu

Komentarze skasowane? Brawo! Nie będę się wysilał następnym razem.

Powiązane treści