Bydgoszcz
11C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 12 • L 11
17C
Sob
18C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeWystartowała budowa nowego obiektu handlowego w Fordonie [ZDJĘCIA]
04.08.2021 | 19:51

Wystartowała budowa nowego obiektu handlowego w Fordonie [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Prace na terenie dawnego parkingu strzeżonego przy ulicy Andersena rozpoczęły się we wtorek.

Fot. BB

Na terenie dawnego parkingu strzeżonego na osiedlu Bajka w Fordonie rozpoczęła się zapowiadana od kilku lat budowa obiektu handlowego. Najprawdopodobniej w tym miejscu zostanie otwarty kolejny sklep sieci Aldi.

Teren pomiędzy ulicami Andersa, Brzechwy i Andersena – nieopodal przystanku tramwajowego Bajka – przez wiele lat służył jako parking strzeżony. Jednak od dłuższego czasu było wiadomo, że w jego miejscu powstanie obiekt handlowy. Właściciel terenu – toruńska spółka Apro Investment, znana z w Bydgoszczy z inwestycji mieszkaniowych, ale także budowy marketów – już w 2016 roku uzyskała pozwolenie na postawienie pawilonu handlowo – usługowego z infrastrukturą techniczną, miejscami parkingowymi i pylonem reklamowym. Pomimo likwidacji parkingu i dopełnienia niezbędnych formalności, przez dłuższy czas teren pozostawał niezagospodarowany.


CZYTAJ TAKŻE: Rozbiórki przy Fordońskiej. W miejscu „Domiku” powstanie park handlowy z McDonaldem [ZDJĘCIA]


W czerwcu tego roku Apro Investment złożyło jednak kolejny wniosek o pozwolenie na budowę pawilonu handlowo – usługowego ze wszelkimi niezbędnymi instalacjami, oświetleniem terenu i wewnętrzną infrastrukturą drogową (drogami, chodnikami i miejscami parkingowymi) oraz z dwoma pylonami reklamowymi. Urzędnicy wydali je w półtora miesiąca, co pozwoliło firmie rozpocząć faktyczne prace budowlane. Od wtorku, 3 sierpnia na dawnym fordońskim parkingu toczą się roboty ziemne – trwa wybieranie ziemi pod fundamenty obiektu.

Co będzie w sobie mieścił nowy obiekt handlowy na osiedlu Bajka? To nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale najprawdopodobniej ulokowany zostanie tu kolejny w Bydgoszczy sklep sieci Aldi. Niemiecka sieć dyskontów ma już swoje oddziały m.in. przy ulicy Bohaterów Kragujewca na Wyżynach, w Zielonych Arkadach, na ulicy Gdańskiej czy przy ulicy Skłodowskiej-Curie na Bartodziejach, a także jeden sklep w Fordonie – przy ulicy Pelplińskiej. Do tej pory Apro Investment realizowało obiekty dla konkurencyjnej sieci, czyli Lidla – w ciągu kilku lat działalności na terenie całej Polski oddała ona do użytku kilkanaście dyskontów, m.in. w Fordonie przy ulicy Wyzwolenia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści