Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu z nowymi uprawnieniami

Dodano: 05.07.2021 | 09:29

Na zdjęciu: (od lewej): mgr Jan Łuczak, Marszałek Senatu Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy, Sekretarz Stanu MEiN Wojciech Murdzek, poseł Ewa Kozanecka.

Fot. WSNoZ

Ministerstwo Edukacji i Nauki nadało Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy uprawnienia do prowadzenia studiów II stopnia na kierunku pielęgniarstwo.

Serdecznie dziękuję wszystkim współpracownikom za zaangażowanym w prace przy procesie akredytacyjnym. To wspaniała wiadomość dla całej społeczności akademickiej, ale również dla Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego – mówi rektor WSNoZ dr n. med. Paweł Rajewski, prof. WSNoZ.

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu (WSNoZ) w Bydgoszczy powstała w 2005 r. jako pierwsza niepubliczna Uczelnia medyczna w regionie. Kształci wyłącznie na kierunkach związanych z naukami o zdrowiu takimi jak: analityka medyczna, fizjoterapia, kosmetologia nowoczesna w ramach studiów I i II stopnia oraz pielęgniarstwo. Prowadzi też studia podyplomowe związane merytorycznie z kierunkami w Bydgoszczy, Toruniu, Warszawie, Poznaniu i Łodzi.

Zależy nam, aby nasi absolwenci posiadali, oprócz wyższego wykształcenia, znakomitą wiedzę praktyczną, dlatego duży nacisk kładziemy na wyposażenie pracowni specjalistycznych, a przede wszystkim na praktyki zawodowe. Ponadto, zapewniamy praktyki kliniczne, które odbywają się w toku pracy szpitali, poradni, sanatoriów czy centrów rehabilitacyjnych. Priorytetem uczelni jest praca w małych zespołach, co pozwala osiągać studentom lepsze efekty, jak i tworzy rodzinną atmosferę – wyjaśnia dr n. med. Paweł Rajewski.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna Pisanie
2 lat temu

Teraz inne ministerstwo prosimy o podwyżki 🙂