H 23 • L 19
29C
24C
23C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZaczęły play-off od wygranej. Bydgoskie koszykarki pokonały AZS Lublin
13.03.2021 | 21:46

Zaczęły play-off od wygranej. Bydgoskie koszykarki pokonały AZS Lublin

Rywalizacja w fazie play-off toczy się do trzech wygranych spotkań.

Na zdjęciu: Julie McBride była jedną z liderek bydgoskiego zespołu w meczu w Lublinie.

Od niezwykle ważnej i cennej wygranej rozpoczęły rywalizację w ćwierćfinale Energa Basket Ligi Kobiet zawodniczki Basket 25. Bydgoszczanki pokonały w Lublinie Polski Cukier Pszczółkę AZS UMCS 76:73.

Sukces drużyny trenera Piotra Kulpekszy jest tym cenniejszy, że w dzisiejszym meczu zagrało siedem zawodniczek (na parkiecie nie pojawiły się m.in. Edyta Faleńczyk oraz młode zawodniczki: Agata Świątkowska, Wiktoria Sobiech i Wiktoria Zasada). Co jednak istotne, wszystkie zdobyły punkty.

Początek spotkania należał jednak do podopiecznych Krzysztofa Szewczyka. Lublinianki zaczęły mecz od prowadzenia 13:5 w pierwszej kwarcie, a punkty z linii rzutów osobistych zdobyły Pavel i Kośla. Gdy Bertsch trafiła spod kosza i dołożyła jeszcze punkt z rzutów wolnych, to zrobiło się 16:5 dla miejscowych. Bydgoszczanki ruszyły w pościg i na półtorej minuty przed końcem kwarty przegrywały tylko 14:18 (trójkę rzuciła Angelika Stankiewicz), a pierwszą kwartę przegrały ostatecznie 15:20. Ale bydgoskie koszykarki zaczęły drugą kwartę od mocnego uderzenia, bo trafiły Michałek (z dystansu i spod kosza), a Burdick dołożyła trafienie z półdystansu i to Basket 25 po raz pierwszy w tym meczu wyszedł na prowadzenie (22:20). Do końca kwarty wynik oscylował w okolicach wyniku, a na przerwę z minimalną przewagą (36:34) schodziły miejscowe.

Choć na początku trzeciej kwarty, zespół trenera Szewczyka próbował odskoczyć na kilka punktów, to bydgoszczanki długo na to nie pozwalały. Świetnie w ofensywie w bydgoskiej drużynie radziła sobie Cierra Burdick, Amerykanka dołożyła do tego aż dwadzieścia zbiórek. Jednak po 30 minutach było 56:49 dla lublinianek. Kluczowe dla losów spotkania było ostatnie pięć minut. Basket 25 długo przegrywał, ale po trafieniu Kariny Michałek doprowadził do remisu (64:64), a potem po trafieniach Evans i McBride wyszedł na prowadzenie (68:66). Co prawda, lubelski zespół jeszcze przez moment prowadził (71:68), to w końcówce McBride trafiła za trzy, z półdystansu Boonstra, a w ostatniej sekundzie McBride wykorzystała wszystkie trzy rzuty osobiste.

Obie drużyny po raz drugi zmierzą się jutro w Lublinie (18:00), a w przyszłą sobotę (20.03) pojedynek w hali Arena, który rozpocznie się o 14:00 – mecze bez udziału publiczności.

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – ĆWIERĆFINAŁ – I MECZ – 13.03.2021 R.
POLSKI CUKIER PSZCZÓŁKA AZS UMCS LUBLIN – KS BASKET 25 BYDGOSZCZ 73:76 (20:15, 16:19, 20:15, 17:25)
Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:0 dla KS Basket 25 Bydgoszcz.

POLSKI CUKIER PSZCZÓŁKA AZS UMCS: Fassina 18, Bertsch 13 (1×3, 6 zb.), Milazzo 8 (6 as.), Kośla 7, Pavel 4 (9 zb.) – O’Neill 15 (3×3), Sklepowicz 4, Poboży 4 (8 zb.), Niedźwiedzka.

KS BASKET 25: Burdick 18 (20 zb.), Evans 15 (1×3, 5 f.), McBride 12 (1×3, 6 as.), Michałek 10 (2×3), Międzik 6 (1×3) – Stankiewicz 9, Boonstra 6.

Sędziowali: Wojciech Liszka, Robert Mordal, Michał Kuzia.
Komisarz Energa Basket Ligi Kobiet: Jarosław Czeropski.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.