Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zakończono prace nad ekoprzedszkolem. Posiada również udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Dodano: 25.11.2022 | 12:27

Na zdjęciu: Zakończono modernizację przedszkola w Opławcu.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Zmodernizowano jedno z przedszkoli w regionie. Budynek zyskał ekologiczne źródła ogrzewania.

Zakończono prace przy termomodernizacji przedszkola w Opławcu. Zabytkowy budynek zyskał ekologiczne źródła ogrzewania i udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.

Oddajemy do użytku kolejne gruntownie zmodernizowane przedszkole i co warto podkreślić przed terminem. Wykonawca miał czas do lutego, ale nie zwlekał z żadnymi pracami. Dzięki temu najmłodsi mieszkańcy Opławca już w grudniu zaczną rozwijać swoje umiejętności i bawić się w komfortowych warunkach. Dzięki takim ekologicznym inwestycjom płacimy też mniejsze rachunki i zużywamy mniej prądu, ciepła, które jest w Polsce wytwarzane z węgla. Niezbędną energię pozyskujemy natomiast w oparciu o technologie wyjątkowo przyjazne dla środowiska, przede wszystkim z paneli fotowoltaicznych, czy pomp ciepła. Dlatego konsekwentnie pracujemy nad przygotowaniem i uruchomieniem kolejnych zadań tego typu. Po rządowych cięciach w finansowaniu samorządów warunkiem jest uzyskanie zewnętrznego wsparcia – mówi zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel.

Przedszkole znajduje się przy ul. Opławiec 157 przy Szkole Podstawowej nr 34. Budynek powstał w 1910 roku na fundamencie z kamienia. Posiada ceglane mury, piwnicę i dwuspadowy dach. Obiekt przeszedł modernizację w celu dostosowania go do obowiązujących przepisów z zakresu bezpieczeństwa pożarowego i efektywności energetycznej.

Budynek został ocieplony od wewnątrz w celu zachowania jego oryginalnego wyglądu. Wyremontowano również dach, wykonano izolację przeciwwilgociową, wymieniono i docieplono podłogi oraz wymieniono obróbki blacharskie. Przebudowane zostały również pomieszczenia i wyposażono obiekt w instalację fotowoltaiczną, instalację wodno-kanalizacyjną oraz wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Wykonawcą prac była firma remontowo-budowlana “Malibud” z Bydgoszczy.

Inwestycja w Opławcu w liczbach:

  • Koszt: 2,26 mln zł
  • Powierzchnia użytkowa: 149,36 m2
  • Czas realizacji: 10 miesięcy
0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Benc Benc 12
Benc Benc 12
1 rok temu

można zmodernizować , odnowić klasyczny z czerwonej cegły pozostawiając jego charakterystyczny wgląd , można , a nie tylko okładać wszystko styropianem bo łatwiej i taniej