[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoski magazyn Zalando coraz bliżej. Nad gigantycznym obiektem zawieszono wiechę [ZDJĘCIA]

Dodano: 22.09.2022 | 19:36

Na zdjęciu: W czwartek, 22 września nad liczącym aż 140 tysięcy mkw. powierzchni obiekcie zawisła symboliczna wiecha, zwiastująca koniec prac konstrukcyjnych.

Fot. Szymon Fiałkowski

Magazyn Zalando Bydgoszcz coraz bliżej otwarcia. W czwartek, 22 września nad liczącym aż 140 tysięcy mkw. powierzchni obiekcie zawisła symboliczna wiecha, zwiastująca koniec prac konstrukcyjnych.

O inwestycji Zalando na Łęgnowie informujemy od kilkunastu miesięcy. Spółka zlokalizowała tu centrum dystrybucyjne, które będzie służyło do obsługi klubu zakupowego Zalando Lounge, oferujący nie tylko odzież, ale też artykuły domowe. – Sprzedaż następuje na zasadzie codziennych kampanii ograniczonych czasowo, przez co mamy możliwość dawania klientom rabatów, sięgających nawet 75% – mówił Kamil Lentacz, członek zarządu Zalando Lounge.

Magazyn Zalando Bydgoszcz – szczegóły

Powstające od kilku miesięcy centrum logistyczne zostało wybudowane na 30-hektarowej działce – będzie miało łączną powierzchnię aż 140 tysięcy mkw. i aż pół kilometra długości. Poza magazynami na 7 miliona produktów, które będą obsługiwać klub zakupowy w jego skład wejdą również powierzchnie biurowe czy zaplecze dla dostawców. – Planujemy zatrudnienie 3,5 tysiąca pracowników – przyznał Lentacz. Centrum będzie obsługiwane przez zewnętrznego operatora logistycznego i będzie wyposażone m.in. w nowoczesne sortery paczek.

To centrum jest dla nas bardzo ważne. Ono nie tylko zagęszcza naszą siatkę logistyczną, ale przede wszystkim pozwala nam wykorzystać efekt synergii pomiędzy pozostałymi magazynami – mówił Daniel Rogiński, General Manager platformy Zalando na Polskę i Czechy. Jak dodał Mathieu Giguere – dyrektor zarządzający z ramienia Panattoni, czyli inwestora wielkiego magazynu przy Hutniczej – po ukończeniu inwestycji spółka w rejonie Bydgoszczy będzie miała już wykonane ponad pół miliona mkw. powierzchni logistycznych.

SPRAWDŹ TAKŻE: Centrum dystrybucyjne Aldi pod Bydgoszczą otwarte. Obiekt robi wrażenie [ZDJĘCIA]

W obiekcie zastosowane będą najnowsze rozwiązania energetyczne: wzmocniona izolacja termiczna budynków, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, zagospodarowanie deszczówki, inteligentne zarządzanie zielenią czy panele fotowoltaiczne na dachu.

Prezydent Bruski cieszy się z magazynu i obiecuje założyć konto na Zalando

Cieszę się, że tak globalne firmy są w Bydgoszczy i są zadowolone z obsługi inwestycyjnej – mówił podczas uroczystości prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Dodał, że dzięki tej budowie „wygrywają wszyscy”. – Wygrana jest spółka, która była właścicielem gruntu i miasto, w którym powstają nowe miejsce pracy – kontynuował prezydent. Obiecał też, że… założy konto na Zalando. – Moja córka i żona już je mają – przyznał Bruski.

Warto dodać, że centrum powstało na gruntach sprzedanych Zalando przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację – stąd też na wydarzeniu obecny był ich prezes Stanisław Drzewiecki. Warto dodać, że spółka nadal posiada grunty w rejonie ulicy Chemicznej, które znajdują się w kręgu zainteresowań Panattoni. Nie zabrakło też „szarej eminencji” bydgoskiego ratusza, czyli Stefana Markowskiego – obecnie pełnomocnika ds. budowy czwartego kręgu, a niegdyś byłego wiceprezydenta miasta, a także dyrektora ZDMiKP Wojciecha Nalazka. Drogowcy koordynują bowiem budowę odcinka drogi do nowych magazynów, która pozwoli ominąć wybrukowany odcinek Hutniczej.

Dojazd do gigantycznego obiektu magazynowego będzie wyzwaniem dla wielu pracowników. W godzinach szczytu kursują tam autobus linii 59 i 85, rzadko pojawiają się tam linie 73 i 76. Tuż obok znajduje się pętla tramwajowa Łęgnowo, do której raz na 20 minut (a wieczorami co 30) kursuje jedna linia – „szóstka”. Plany modernizacji zniszczonego torowiska na Toruńskiej rozbiły się o koszty, a Miejska Pracownia Urbanistyczna postulowała… likwidację tej trasy w projekcie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Bydgoszczy.

Otwarcie obiektu Zalando Bydgoszcz planowane jest na II kwartał 2023 roku. Centrum logistyczne w pobliżu dawnego Zachemu to druga inwestycją Zalando w rejonie Bydgoszczy. Kolejne magazyny handlowego giganta ulokowano w Przyłękach, w miejscu niedoszłej siedziby Bydgoskich Zakładów Mięsnych. Centrum logistyczne położone na terenie gminy Białe Błota ma ponad 100 tysięcy mkw. powierzchni, a zatrudnienie w nim znalazło ok. 1000 osób.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments