Bydgoszcz
11C
Przelotne opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 12 • L 11
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesZalety używanych samochodów
27.08.2018 | 11:47

Zalety używanych samochodów

Na zdjęciu:

Fot.

Jednym z głównych czynników wyboru pojazdu jest jego cena. Warto wiedzieć, że wartość nowego samochodu po roku użytkowania spada o 40%, a po 2-3 latach aż o 50-60%. Dzięki temu, za znacznie mniejszą kwotę można nabyć samochód zaufanej marki o bardzo wysokim standardzie. Poza tym, dysponując określonym budżetem ma się do wyboru, albo pojazd z salonu, który będzie gabarytowo mniejszy, albo szereg używanych modeli różnych marek, które reprezentują wyższą klasę niż proponowany, nowy samochód. Ponad to, nie każdy ma do dyspozycji kilkadziesiąt tysięcy złotych, które może przeznaczyć na zakup pojazdu z salonu. Na rynku samochodów używanych potencjalny nabywca znajdzie samochód dostosowany do jego potrzeb i osiągalny pod względem finansowym. Decydując się na pojazd używany najlepiej skorzystać z usług zaufanego i sprawdzonego komisu. Wiele atrakcyjnych modeli dostępnych jest na przykład na stronie: https://autakrajowe.com.pl/samochody-osobowe

Sprawdzony pojazd

Kupując używany samochód mamy możliwość poznać opinie użytkowników o danym modelu. Wybierając pojazd z salonu nie mamy takich informacji, bo wiele samochodów nie otrzymało jeszcze recenzji kierowców. Trzeba pamiętać, że nie wszystkie rodzaje aut sprawdzą się w stu procentach w danych warunkach atmosferycznych. Decydując się na używany samochód, mamy pewność, że spełni on swoją rolę.

Mniejsze koszty za naprawy i ubezpieczenie

Zazwyczaj jest tak, że koszty usunięcia awarii w nowych samochodach są wyższe niż w tych używanych. Wszystko przez to, że nowe pojazdy wyposażone są w mnóstwo elektroniki i najnowsze rozwiązania technologiczne. Części zamienne do samochodów używanych są tańsze, dlatego naprawa, albo wymiana któregoś z elementów nie jest tak kosztowna. Poza tym, kupując samochód używany zapłacimy mniej za ubezpieczenie pojazdu. Usunięcie usterek po wypadku w nowym pojeździe jest o wiele droższe, niż w samochodzie używanym. Dlatego ubezpieczyciele oczekują wyższych składek w przypadku samochodu z salonu.

Rynek samochodów używanych daje wiele możliwości zakupowych. Liczba ofert jest tak duża, że właściwie każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie. Mówiąc o samochodach używanych nie możemy brać pod uwagę tylko pojazdów 10-15 letnich. Sprzedawcy proponują również wysokiej klasy samochody użytkowane jedynie kilka lat. Wybór takiego modelu jest więc niejednokrotnie strzałem w dziesiątkę.


Podobne wpisy

Powiązane treści