Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zamiatarki doczepiane do ciągników rolniczych. Jakie jest ich zastosowanie w przestrzeni miejskiej?

Dodano: 14.11.2022 | 15:07

Na zdjęciu: Urządzenie powinno być dopasowane również do pory roku, w czasie której będzie oczyszczało przestrzenie miejskie.

Fot. nadesłane

Sprzątanie całego miasta jest dużym wyzwaniem. Obejmuje poszczególne ulice, chodniki oraz tereny zielone. W tym przypadku nie sprawdzają się tradycyjne rozwiązania w postaci ręcznego usuwania śmieci czy brudu. Dlatego z pomocą przychodzą nowoczesne technologie – wydajne zamiatarki komunalne, które w ciągu kilku godzin są w stanie uprzątnąć dowolną powierzchnię.

Sprzątanie całego miasta jest dużym wyzwaniem. Obejmuje poszczególne ulice, chodniki oraz tereny zielone. W tym przypadku nie sprawdzają się tradycyjne rozwiązania w postaci ręcznego usuwania śmieci czy brudu. Dlatego z pomocą przychodzą nowoczesne technologie – wydajne zamiatarki komunalne, które w ciągu kilku godzin są w stanie uprzątnąć dowolną powierzchnię.  

Kto najczęściej używa zamiatarek komunalnych? 

Zakup urządzeń sprzątających, które są podczepiane do ciągników, jest najczęściej polecany dla bardzo różnych grup odbiorców: 

 • dla władz samorządowych i administratorów osiedli mieszkaniowych, 
 • dla zarządzających parkingami, cmentarzami czy dużymi obiektami rekreacyjnymi, 
 • dla właścicieli firm z dużą ilością pustej przestrzeni, ciągów komunikacyjnych, placów, 
 • dla przedsiębiorców posiadających duży park maszynowy, osób administrujących magazynami lub placami postojowymi. 

Ze względu na bogatą ofertę urządzeń sprzątających można dobrać sprzęt odpowiadający zarówno potrzebom, jak i możliwościom finansowym danego odbiorcy. 

Jakie są najważniejsze cechy dobrej zamiatarki ciągnikowej? 

Zamiatarka ciągnikowa powinna być dostosowana do miejsca, w którym będzie używana. Musi spełniać różne funkcje techniczne, dzięki którym będzie sprawnie wykonywać różne zadania. Niezawodny sprzęt to przede wszystkim solidna konstrukcja, zaawansowana technologia oraz wysoka jakość wykonania.  

Zamiatarki doczepiane do ciągników rolniczych. Jakie jest ich zastosowanie w przestrzeni miejskiej?

Zamiatarka doczepiana Tuchel do ciągnika w trakcie zamiatania

Przed wyborem odpowiedniej maszyny, przyszły nabywca powinien zwrócić uwagę na następujące kwestie techniczne: 

 • połączenie zamiatarki z ciągnikiem, 
 • typ walca zamiatającego, 
 • napęd zamiatarki, 
 • rozmiary zamiatarki i walca, 
 • typ kolektora zanieczyszczeń, 
 • wyposażenie dodatkowe. 

Urządzenie powinno być dopasowane również do pory roku, w czasie której będzie oczyszczało przestrzenie miejskie. Ważnymi aspektem tego typu maszyn jest też ustawienie poziomowania powierzchni, dzięki której użytkownik może zwiększyć wydajność zamiatarki.  

Wyżej wymienione właściwości to cechy, jakie posiada sprzęt produkowany przez Tuchel Maschinenbau GmbH – jedną z najbardziej znanych marek na rynku urządzeń sprzątających. Niemiecka firma tworzy rozwiązania, które mogą być używane na różnych obszarach eksploatacji. Mogą oczyszczać zarówno drogi publiczne, przestrzeń miejską oraz tereny przemysłowe. 

Zamiatarki do ciągnika – przegląd najpopularniejszych maszyn marki Tuchel Maschinenbau GmbH 

Zamiatarki doczepiane do ciągników rolniczych. Jakie jest ich zastosowanie w przestrzeni miejskiej?

W ofercie niemieckiej firmy można znaleźć wiele urządzeń, których produkcja opiera się na zaawansowanych układach hydraulicznych i mechanicznych. Obejmuje zarówno podstawowe wyposażenie, jak i dodatkowe rozwiązania, które zwiększają funkcjonalność zamiatarek. Do najpopularniejszych urządzeń należą: 

 • zamiatarka Tuchel Big – wykorzystuje walec umieszczony na samym przedzie maszyny, dzięki czemu zbiera nawet duże odpady – łącznie z gruzem. Urządzenie przeznaczone do błyskawicznego usuwania znacznych ilości nieczystości, 
 • zamiatarka Tuchel Plus 590 – najlepiej sprawdza się w oczyszczaniu dróg, szos oraz ciągów komunikacyjnych. Spełnia normy drogowe oraz przepisy krajowego kodeksu drogowego, 
 • Zamiatarka Tuchel Eco – ma świetny stosunek ceny do jakości. Dzięki budowie modułowej można łatwo rozszerzać jej konstrukcję o dodatkowe podzespoły i funkcje, 
 • zamiatarka Tuchel Sweep Simplex – urządzenie o niewielkich rozmiarach. Dostosowane do pracy z małymi ciągnikami. Świetnie radzi sobie w wąskich zaułkach i uliczkach, 
 • zamiatarka Tuchel Profi Gigant – największa maszyna w ofercie niemieckiej firmy, którą można podczepić pod traktor. Przeznaczona do oczyszczania dużych przestrzeni – placów budowy czy terenów przemysłowych, 
 • zamiatarka Tuchel Plus 660 – jeden z najnowszych modeli zamiatarek. Wyróżnia ją system poziomowania 3D, który zwiększa dokładność procesu oczyszczania każdej nawierzchni. Dodatkowy kolektor zwiększa efektywność jej działania. 

Powyższe modele zamiatarek sprawdzą się w każdych warunkach. Wykorzystują szeroki zakres technologii i podzespołów, które wspomagają pracę tych maszyn na wielu poziomach. Wśród nich można wyróżnić rozwiązania od specjalistycznych układów włosia na walcach, poprzez hydraulicznie opóźniane kolektory, aż po osłony przeciwbryzgowe.  

Gdzie można kupić najlepszą zamiatarkę ciągnikową? 

Tuchel Maschinenbau GmbH posiada swoje oddziały w ponad 50 krajach na całym świecie. Zapewnia klientom niezawodne technologie oczyszczania przestrzeni miejskich w postaci wysokiej jakości zamiatarek, urządzeń oczyszczających oraz maszyn sprzątających.  

Autoryzowanym importerem zamiatarek do Polski jest firma Agro-Tech Junoszyn, z siedzibą w Wielkopolsce. W jej ofercie można znaleźć maszyny rolnicze, sprzęt do utrzymywania porządku oraz najnowsze rozwiązania w zakresie oczyszczania przestrzeni miejskich.