Bydgoszcz
14C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 16 • L 12
18C
Sr
21C
Czw
21C
Pt
23C
Sob
24C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoZaprezentowano Bydgoską Kartę Młodzieży. Liczne zniżki dla uczniów
bydgoska karta młodzieży
02.04.2019 | 12:41

Zaprezentowano Bydgoską Kartę Młodzieży. Liczne zniżki dla uczniów

Na zdjęciu: Podczas wtorkowej konferencji prasowej zainaugurowano program.

Fot. ST

Bydgoska Karta Młodzieży – tak nazywa się nowy projekt młodzieżowej rady miasta i ratusza, który we wtorek oficjalnie zainaugurowano. Program oferuje liczne zniżki uczniom bydgoskich szkół ponadpodstawowych.

Z inicjatywą stworzenia karty wyszła Młodzieżowa Rada Miasta Bydgoszczy, a propozycji przyklasnął ratusz. – To przede wszystkim sukces tych młodych osób, które zaangażowały się w projekt – mówił prezydent Rafał Bruski podczas wtorkowej konferencji prasowej, na której przedstawiono zasady działania programu.

Karta przeznaczona będzie dla uczniów bydgoskich szkół ponadpodstawowych i ma zachęcić ich do wyjścia z domów i przeznaczenia czasu np. na kulturę czy rozrywkę. – Zależy nam też na tym, żeby odciągnąć młodych od centrów handlowych i pokazać, że w Bydgoszczy są też lokalne firmy oferujące świetne usługi – mówiła Julita Szóstek, opiekun młodzieżowej rady.

Z karty będzie mogło korzystać – jak wyliczał Mikołaj Gabinecki, przewodniczący MRMB – nawet 15 tys. osób. Chętni mogą pobrać wniosek na stronie mrm.edu.bydgoszcz.pl, gdzie jest także lista partnerów i oferowanych przez nich zniżek. Na niej znajduje się na razie 53 partnerów – najwięcej (18) przyporządkowano do działu gastronomia. Kolejne to kultura i księgarnie (9), optyk i stomatolog (6), odzież i inne (6), strefa beauty (5), sport i rekreacja (5) oraz szkoły językowe i muzyczne (4). – Zależy nam na tym, aby zadbać o zdrowie młodzieży. Dlatego serdecznie zapraszamy na bezpłatne badania, które nie obligują do zakupu. Na asortyment mamy dla posiadaczy karty 20 procent zniżki – opisywała swoją ofertę Lidia Michalska z LV Optics.

Program został oficjalnie zainaugurowany we wtorek, ale jeszcze przed konferencją aż 70 młodych bydgoszczan złożyło wniosek o wydanie karty. Będą mogli je odebrać w swoich szkołach lub w centrum organizacji pozarządowych przy Gdańskiej. Pierwsze, symboliczne karty dostali za to zwyciężczyni Ośmiu Wspaniałych Natalia Nowicka, Adrianna Nowicka i Stanisław Ścieszka z OMG Radio. – Ta karta to duży ukłon w stronę młodzieży. Dzięki temu czujemy się docenieni i znajdujemy swoje miejsce w Bydgoszczy – podsumowała pierwsza z wymienionych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści