[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Od piątku ruszają zastępcze linie do Osielska i Białych Błot. Sprawdź rozkład jazdy

Dodano: 06.07.2022 | 17:41

Na zdjęciu: Od niemal dwóch tygodni w Bydgoszczy funkcjonuje zastępcza komunikacja.

Fot. Szymon Fiałkowski

Od piątku (8 lipca) uruchomione zostaną międzygminne linie zastępcze. Trzy z nich będą obsługiwać gminę Białe Błota, a dwie – Osielsko.

Jak informowaliśmy wcześniej, podczas posiedzenia komisji doraźnej do spraw wyjaśnienia sytuacji w Miejskich Zakładach Komunikacyjnych przekazano, że od najbliższego piątku na trasy wyjadą zastępcze autobusy komunikacji międzygminnej w kierunku Białych Błot i Osielska.

Po południu Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podał szczegóły zastępczych linii międzygminnych. Białe Błota i okolice obsłużą linie Z-90, Z-91 i Z-92 – jak wskazują numery, kursy będą poprowadzone po trasach linii 90, 91 i 92. Z-90 będzie kursować z węzła Garbary do Łochowic, Z-91 – z Błonia do Przyłęk, a Z-92 – z Błonia do pętli w Drzewcach. Linie Z-93 i Z-94 będą obsługiwać tereny gminy Osielsko. Obie rozpoczynają kursy z Dworca Leśne; Z-93 kursuje do Niw, a Z-94 do Żołędowa.

SPRAWDŹ ROZKŁADY JAZDY ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI MIĘDZYGMINNEJ: KLIKNIJ TUTAJ

ZDMiKP podaje również, że od czwartku na linii zastępczej Z-01 wprowadzone zostanie kolejne zwiększenie częstotliwości kursowania. Podczas komisji doraźnej zapowiedziano również wzmocnienie kursów linii Z-68, lecz na razie nie są znane szczegóły.

Strajk pracowników MZK wciąż trwa. Jutro o godzinie 10:00 prezydent Rafał Bruski spotyka się z przedstawicielami związku zawodowego „Solidarność” oraz zarządem i radą nadzorczą spółki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
miejscowy
miejscowy
4 miesięcy temu

Związek zawodowy Solidarność ma reprezentację poniżej 3% to po co z nimi rozmawiają ? Oni nic nie mogą tu trzeba rozmawiać z drugim związkiem który ma poparcie 97%. Pobudka w ratuszu.

Iwona
Iwona
4 miesięcy temu

Nadal nie ma autobusu do szpitala Wojskowego. Jak ludzie mają się leczyć ,jak do pracy dojeżdżać. Czy o tym nikt nie myśli. Jakie rozumy macie ci co rządzą.