Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Grupowe wyzywanie policjantów. Zakończyło się szarpaniną i aresztem

Dodano: 20.06.2022 | 09:43

Na zdjęciu:

Fot. SF

Trzy osoby w Wąbrzeźnie zachowywały się agresywnie wobec policjantów. Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 11 czerwca 2022 roku po godz. 3:00 przy ul. Wolności w Wąbrzeźnie patrolujący funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn bijących się pod stacją benzynową. Zatrzymali się i rozdzielili ich. Kiedy policjanci chcieli ich wylegitymować, do agresorów dołączyła kobieta i wspólnie z jednym z mężczyzn zaczęła obrażać policjantów, którzy wzywali ich do zachowywania się zgodnie z prawem. W tym czasie drugi mężczyzna oddalił się, ale został zatrzymany przez drugi patrol.

Na miejscu pojawił się jednak kolejny mężczyzna, który dołączył do obrażania funkcjonariuszy. Po chwili doszło do szarpaniny, w której mundur jednego z policjantów został zniszczony. Wezwali oni wsparcie i użyli wobec trójki agresorów środków przymusu bezpośredniego.

Cała trójka została osadzona w areszcie. Dwoje z nich, 29-letnia kobieta i 24-letni mężczyzna, pochodziła z Radzynia Chełmińskiego. Mieli oni kolejno 1 i 2 promile alkoholu. Drugi 27-letni mężczyzna pochodził z Wąbrzeźna i odmówił poddania się badaniu trzeźwości. Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy grozi im wysoka grzywna i do 3 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments