Bydgoszcz
17C
Opady
59% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 18 • L 17
15C
Wt
15C
Sr
15C
Czw
13C
Pt
15C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza jedzie do Legnicy. Na pojedynek z dawnym trenerem
12.03.2016 | 22:24

Zawisza jedzie do Legnicy. Na pojedynek z dawnym trenerem

W niedzielę piłkarze Zawiszy zagrają na wyjeździe z Miedzią Legnica.

Na zdjęciu: Jakub Smektała zdobył przed tygodniem zwycięską bramkę dla Zawiszy.

Fot. LG/archiwum

W niedzielnym meczu I ligi piłkarze Zawiszy Bydgoszcz będą mieli szansę nadrobić dystans do czołowej trójki. Aby tak się stało, będą musieli pokonać zespół trenera, który z bydgoszczanami odnosił największe sukcesy.

Ryszard Tarasiewicz i Zawisza Bydgoszcz – to połączenie kibicom znad Brdy kojarzy się doskonale. Niebiesko-Czarni prowadzeni przez byłego piłkarza i trenera Śląska Wrocław awansowali do Ekstraklasy, zajęli w niej ósme miejsce i zdobyli Puchar Polski. Okres rządów Tarasiewicza był także stosunkowo spokojny pod względem zmian kadrowych, a ściągani piłkarze szybko przekonywali do siebie kibiców – wystarczy podać przykłady Herolda Goulona, Bernardo Vasconcelosa czy Luisa Carlosa. Od rozstania z „Tarasiem” Zawiszę prowadziło pięciu szkoleniowców: Jorge Paixao, Mariusz Rumak, Daniel Osiński, Maciej Bartoszek i Zbigniew Smółka, a scouting bydgoskiego klubu też wydaje się nieco mniej efektywny i zaczęły mu się przydarzać wpadki typu Joshua Silva czy Georgi Alawerdaszwili.

Tarasiewicz objął dowodzenie w Miedzi w sierpniu po zwolnieniu Ryszarda Kuźmy. Legniczanie byli jednym z głównych faworytów rozgrywek, a kadra z Łukaszem Garguła, Błażejem Telichowskim czy Bartoszem Ślusarskim wydawała się bardzo mocna. Potencjał Miedzi został jednak szybko zweryfikowany i plasuję się ona na dopiero dwunastej lokacie w tabeli. Przed tygodniem legniczanie przegrali z Chrobrym Głogów i jeśli nie pokonają też Zawiszy, to o włączeniu się do walki o awans będą mogli na dobre zapomnieć.

Dla Zawiszy wyniki 21. kolejki ułożyły się pomyślnie. Arka Gdynia zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec, a Wisła Płock z Pogonią Siedlce, więc bydgoszczanie mają szansę nadrobić dystans do czołówki. W składzie zespołu Zbigniewa Smółki nie należy spodziewać się większych zmian, co trener sam podkreślił na przedmeczowej konferencji prasowej. Ciekawą kwestią stała się za to pozycja Karola Danielaka, który wraz ze szkoleniowcem spotkał się w czwartek z dziennikarzami. W pewnym momencie trener Smółka postanowił wcielić się w rolę redaktora i spytał skrzydłowego o występy na pozycji nr 10. Nie chciał jednak potem zdradzić, czy rzeczywiście planuje ustawić byłego zawodnika Pogoni tuż za napastnikiem.

Początek niedzielnego meczu w Legnicy o godzinie 12:45.


Powiązane treści