Bydgoszcz
10C
Opady
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 11 • L 9
16C
Czw
16C
Pt
12C
Sob
11C
Nd
13C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Nowa twarz w klubie
Sportis SFC Łochowo-Zawisza Bydgoszcz_ AR (12)
18.01.2019 | 09:23

Zawisza rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Nowa twarz w klubie

Na zdjęciu:

Fot.

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Klub ogłosił także zatrudnienie koordynatora ds. szkolenia.

Pierwsze zajęcia odbyły się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Gdańskiej. Trener Jacek Łukomski miał do dyspozycji niemal całą kadrę z rundy jesiennej za wyjątkiem nieobecnych z różnych względów Patryka Błażejewicza, Dawida Deresiewicza, Karola Langnera oraz Bartosza Stoppla. Przez pierwsze trzy tygodnie zajęcia będą odbywać się codziennie na boisku, w hali lub siłowni. Pierwszy mecz kontrolny zawiszanie rozegrają 2 lutego w Wągrowcu z Nielbą.

Na razie nie ma informacji o nowych twarzach w zespole, ale nowe nazwisko pojawiło się w kadrze trenerskiej klubu. Koordynatorem do spraw szkolenia został Michał Żurowski, który w latach 2006-2011 grał w drużynach młodzieżowych Zawiszy oraz dwukrotnie wystąpił w Pucharze Polski. W kolejnych latach grał w klubach z województwa (ostatnio w Chemiku Bydgoszcz i Wdzie Świecie), rozpoczynając jednocześnie pracę z młodzieżą. – Podjęcie pracy jako koordynator Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza jest dla mnie dużym wyróżnieniem, a zarazem wyzwaniem. Zawisza to największa marka w województwie i taka musi być organizacja oraz szkolenie – mówi Żurowski.


Powiązane treści