Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zawisza ufa Piotrowi Kołcowi. Szkoleniowiec podpisał nowy kontrakt

Dodano: 22.12.2022 | 20:33

Na zdjęciu: Piotr Kołc pracuje w bydgoskim klubie już od dwóch lat.

Fot. Szymon Fiałkowski

Przygoda Piotra Kołca z Zawiszą Bydgoszcz potrwa dłużej. Klub zdecydował się podpisać nową umowę z trenerem.

Piotr Kołc objął „Niebiesko-Czarnych” w styczniu 2021 roku, zastępując duet Przemysław Dachtera-Sławomir Bigalke. Wcześniej pracował w Sokole Ostróda i jako asystent Krzysztofa Brede w ekstraklasowym wówczas Podbeskidziu Bielsko-Biała. Pod wodzą Kołca Zawisza awansował do III ligi i osiągnął spory sukces, jakim był awans do 1/16 Pucharu Polski. Zdobył także Puchar Polski na szczeblu Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Obecnie Zawisza zajmuje 7. miejsce w tabeli III ligi. Drużyna udanie zaczęła sezon – w połowie rundy jesiennej zanotowała wahania formy, lecz wygrała ostatnie dwa mecze w tym roku. Zarząd Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza ufa szkoleniowcowi i zdecydował się podpisać z nim nową umowę, dzięki której obecny szkoleniowiec pozostanie w klubie przynajmniej do końca czerwca 2024 roku. W kontrakcie zarząd zagwarantował sobie opcje przedłużenia kontraktu do końca czerwca 2025 roku.

Piotr Kołc na dłużej w Zawiszy. Z klubem związał się także Jacek Lewandowski

Podpisanie nowego kontraktu z Piotrem Kołcem to niejedyny dzisiejszy news z Gdańskiej 163. Zawisza poinformował bowiem o nawiązaniu współpracy z Jackiem Lewandowskim – trenerem kadry narodowej polskich sprinterek, z którymi zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy i twórcą Akademii Mistrzów Sportu. Kilka tygodni temu Lewandowski, po 30 latach odszedł z stowarzyszenia lekkoatletycznego Zawiszy – jak sam podkreślał, przyczynami odejścia była niezdrowa atmosfera w klubie, złe relacje z pozostałymi szkoleniowcami czy bierność w zarządzaniu klubem.

Współpraca Jacka Lewandowskiego z piłkarskim Zawiszą będzie dotyczyła przygotowania motorycznego w najstarszych zespołach klubowej akademii. – Liczymy na owocną współpracę z nowym trenerem i Akademią Mistrzów Sportu – podkreślają władze „Niebiesko-Czarnych”.

Zimą będą zmiany w kadrze Zawiszy?

Jak informowaliśmy kilkanaście dni temu, po sześciu latach pracy z bydgoskim klubem pożegnał się dyrektor sportowy Marcin Łukaszewski. Był jednym z najważniejszych twórców nowego rozdziału w historii Zawiszy – przeszedł z nim drogę od klasy B do III ligi. Łukaszewski zapracował sobie na miano jednego z symboli Zawiszy, bo wcześniej zagrał w niebiesko-czarnych barwach 169 meczów ligowych jako zawodnik i zdobył 19 bramek. Wywalczył wtedy z drużyną awanse do II i I ligi.

Zmiana dyrektora sportowego (na razie klub nie ogłosił, kto zajmie miejsce Łukaszewskiego) może oznaczać, że w przerwie zimowej dojdzie do roszad w kadrze „Niebiesko-Czarnych”. Według nieoficjalnych doniesień, kilku zawodników może odejść z Zawiszy.

CZYTAJ TAKŻE: Nowa rola Michała Żurowskiego. Będzie odpowiadał za szkolenie w KPZPN

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments