Bydgoszcz
17C
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 16
16C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza w ten weekend nie zagra. Potem – dwa mecze u siebie
06.05.2016 | 07:13

Zawisza w ten weekend nie zagra. Potem – dwa mecze u siebie

Zawisza na razie jeszcze ma matematyczne szanse na awans.

Na zdjęciu: Zbigniew Smółka ma czas, aby przygotować swój zespoł do środowego meczu z Chrobrym Głogów.

Fot. Sebastian Torzewski

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz w ten weekend nie wybiegną na boisko, lecz powiększą swój dorobek o trzy punkty. Dzięki temu mogą w spokoju przygotowywać się do dwóch meczów, które już w następnym tygodniu rozegrają na stadionie przy ul. Gdańskiej.

W ten weekend piłkarze Zawiszy Bydgoszcz po raz drugi z rzędu dopiszą sobie trzy punkty. Tym razem uczynią to jednak bez wychodzenia na boisko, dzięki walkowerowi za mecz z wycofanym Dolcanem Ząbki. Zmierzające po awans Arka Gdynia i Wisła Płock zawalczą na wyjazdach – odpowiednio w Katowicach (z Rozwojem) i Chojnicach.

Po zaplanowanych na ten weekend zmaganiach 29. kolejki do rozegrania zostanie jeszcze tylko pięć serii gier. Zarówno gdynian, jak i płocczan czeka jeszcze „mecz” z Dolcanem, więc wydaje się, że wkrótce Zawisza nie będzie miał nawet matematycznych szans na awans. Obecnie do najlepszych zespołów tabeli traci dziesięć i jedenaście punktów.

W pięciu ostatnich meczach zawiszanie aż trzy razy zagrają u siebie – 11 maja z Chrobrym, 14 z Wigrami i 28 z GKS-em Katowice. W międzyczasie pojedzie jeszcze do Płocka, a sezon zakończy w pierwszy weekend czerwca w Sosnowcu.


Powiązane treści