Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zawisza zaprezentował się kibicom. Tłumy powitały piłkarzy

Dodano: 25.08.2016 | 23:04

W sobotę piłkarze Zawiszy zagrają z Wisłą Fordon.

Na zdjęciu: Piłkarze Zawiszy przypłynęli pod amfiteatr.

Fot. Łukasz Trybuszewski

„Nawet w VIII lidze Zawiszy się nie wstydzę” – pod takim hasłem odbyła się w czwartek prezentacja drużyny seniorów Zawiszy Bydgoszcz przed sezonem 2016/2017.

Piłkarze podpłynęli pod amfiteatr, gdzie czekało na nich kilkuset kibiców, dwiema łodziami. Następnie każdy z nich był wyczytywany i odbierał klubową koszulkę. W imieniu graczy głos zabrał kapitan drużyny, Krzysztof Łożyński, który wspólnie z sympatykami odśpiewał „Zawisza nigdy nie zginie”.

Trenerzy Dawid Niezbecki i Patryk Zarosa zgodnie zadeklarowali, że celem ich podopiecznych będzie awans. – To co nam dają kibice, my chcemy z nawiązką oddać w swojej pracy trenerskiej, a w imieniu piłkarzy chcę też zapewnić, że zostawią kawał zdrowia na boisku. Naszym celem jest tylko awans i chcemy jak najwięcej tych awansów, aż do ekstraklasy – mówił Patryk Zarosa.

Prezes Stowarzyszenia Piłkarskiego Krzysztof Bess życzył zawodnikom awansu oraz podziękował sponsorom i kibicom. – Często mówiłem, że Zawisza był, jest i będzie. Będzie dlatego, że ma takich kibiców. Jesteście największym wsparciem tego zespołu – mówił Bess. Ze strony zarządu SP nie zabrakło też dobrych słów skierowanych do zawodników grup młodzieżowych Zawiszy, którzy także wzięli udział w prezentacji.

Znaczną część prezentacji wypełnił doping sympatyków Niebiesko-Czarnych. Nie zabrakło przyśpiewek, które jeszcze jakiś czas temu regularnie pojawiały się na stadionie przy ul. Gdańskiej. Usłyszeć będzie je można także w sobotę na stadionie przy ul. Sielskiej. Początek inaugurującego rozgrywki meczu Wisły Fordon z Zawiszą o godzinie 16:00.

Kadra Zawiszy na sezon 2016/2017:
Bramkarze: Bartłomiej Dobersztyn, Jan Stypczyński, Artur Gajewski, Marcin Niwiński;
Obrońcy: Patryk Szymański, Paweł Ettinger, Bartosz Stoppel, Michał Krajewski, Rafał Sobacki, Sebastian Każuro, Franciszek Kaźmierski, Patryk Kuczawski;
Pomocnicy: Adam Wiśniewski, Oskar Ziemba, Damian Nowak, Krzysztof Łożyński, Wojciech Lewandowski, Jarosław Lewandowski, Patryk Piechocki, Ernest Szumla, Patryk Błażejewicz, Przemysław Marchwant, Krzysztof Topoliński, Sergiusz Kot, Szymon Makulski, Przemysław Dachtera
Napastnicy: Wojciech Ruczyński, Nikodem Kasperczak, Mariusz Modry.
Trenerzy: Patryk Zarosa i Dawid Niezbecki.

Sebastian Torzewski