Bydgoszcz
2C
78% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 1
3C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZbigniew Boniek w Hejt Parku. Mówił o Bydgoszczy, Zawiszy i Osuchu [WIDEO]
02.09.2021 | 13:37

Zbigniew Boniek w Hejt Parku. Mówił o Bydgoszczy, Zawiszy i Osuchu [WIDEO]

Na zdjęciu: Zbigniew Boniek regularnie bywa w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Zbigniew Boniek był gościem Krzysztofa Stanowskiego w programie Hejt Park w Kanale Sportowym. Były prezes mówił między innymi o Bydgoszczy i Zawiszy.

W trakcie programu, podczas którego możliwość porozmawiania z gościem mają również dzwoniący widzowie, do Bońka zwrócił się m.in. Arek z Bydgoszczy, który spytał, co były prezes PZPN wie o sytuacji Zawiszy.  – Wiem bardzo dużo. Wiem, że troszeczkę się uspokoiły problemy, które były, że miasto wspiera zespół, że zespół awansował do III ligi. Start nie był najlepszy i pierwsze mecze nie zakończyły się tak jak powinny. Obserwuje, patrzę, jestem bydgoszczaninem i zawsze to podkreślam. Kocham Bydgoszcz i zawsze, gdy wjeżdżam do miasta to mam gęsią skórkę. Niestety, teraz przyjeżdżam troszkę rzadziej, bo mam tylko brata. Rodzice zmarli w ostatnich dwóch latach – mówił 65-latek.
Boniek wspominał też swoje ostatnie kontakty z klubem z ul. Gdańskiej. – Zawisza jako klub, drużyna, zawsze był w moim sercu. Ludzie nie pamiętają, że chyba w 2006, 2007 czy którymś roku chciałem bardzo pomóc, nawet awansowaliśmy, kupiłem zawodnika Zawiszy – mówił Boniek. Prawdopodobnie miał tu na myśli Jakuba Wójcickiego, który trafił na Gdańską w 2010 roku, a Boniek rzeczywiście pomógł finansowo. – Potem przyszedł pan Osuch, namówił kibiców, zaczęli psioczyć, że im się nie podobają ci, którzy Zawiszy chcą pomóc, tylko chcą pana Osucha, to przecież nie będę się z nikim zabijał – mówił Boniek.

Radosław Osuch został właścicielem bydgoskiego Zawiszy w 2011 roku. Rok później Zbigniew Boniek wygrał wybory na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Funkcję tę pełnił przez dwie kadencje, do sierpnia 2021. Oprócz aktywności w piłce nożnej w ostatnich latach angażował się też w odbudowę żużlowej Polonii.

Cały program (pytania o Bydgoszcz i Zawiszę od 25. minuty):

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
4 miesięcy temu

Miejsce Zawiszy jest minimum w 1 lidze (na zapleczu ekstraklasy) a Polonii w ekstralidze. Oby to się udało osiągnąć przez najbliższe 2-3lata. Miasto i lokalne firmy powinny dorzucić swoją cegiełkę w odbudowę. Miasto bez dawania pieniądze do ręki klubowi, ale np podpisując jakąś umowę z zawodnikiem, lub wsparciem w trenowaniu młodych.

Last edited 4 miesięcy temu by Adam

Powiązane treści