Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dzień Kawy 2022 w Bydgoszczy. Takiego wydarzenia jeszcze w mieście nie było

Dodano: 28.09.2022 | 12:46

Na zdjęciu: Pierwszy raz w Bydgoszczy tak hucznie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Kawy!

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

W Bydgoszczy będzie obchodzone święto kawy! Z tej okazji zaplanowano specjalne atrakcje.

Międzynarodowy Dzień Kawy 2022 przypada 1 października. W tym roku po raz pierwszy to święto będzie przez cały weekend obchodzone w Bydgoszczy. W wydarzeniu wezmą udział goście specjalni, którzy poprowadzą dyskusję na temat kawy i kulinarnej tożsamości miasta. Pojawi się też wiele ciekawych wystaw i prelekcji oraz potańcówka i degustacja kawy.

Dzień Kawy 2022 – sobota

Na sobotę, 1 października zaplanowano atrakcje w Muzeum Okręgowym przy ul. Spichlernej w godz. 12:00-16:00. Na ten dzień przygotowano 4 punkty programu:

  • “Kawa po królewsku”– wystawa i spotkanie w królewskim stylu zorganizowane przez Królewską Fundację Jana III i Marii Kazimiery Sobieskich (godz. 12:00)
  • “Kawa z ładowni”– zwiedzanie barki “Lemara” oraz prelekcja o technikach transportu kawy i kulinarnych zwyczajów załóg (godz. 13:00)
  • “Mała czarna. O globalizacji i lokalności jedzenia”– dyskusja z prof. Fabio Parasecoli (New York University) i prof. Jarosławem Dumanowskim (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) na temat historii kawy i kulinarnej tożsamości Bydgoszczy; wstęp 1 zł (godz. 14:00)
  • Potańcówka– tańce kostiumowe w latynoskim stylu (godz. 15:00)

Oprócz tego, przez cały czas trwania wydarzenia, będzie można zobaczyć wystawę związaną z kawą, posłuchać latynoskiej muzyki i degustować kawę z Bromberg Kaffe.

Dzień Kawy 2022 – niedziela

Natomiast na niedzielę, 2 października zaplanowano atrakcje w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku przy ul. Bydgoskiej 9 w godz. 10:00-20:00. W programie pojawią się następujące 3 punkty:

  • “Z kawą przez dzieje”– wystawa Starej Kuchni w Pałacu Nowym (godz. 10:00-20:00)
  • “Jak przyrządzić dobrą kawę?”– spotkanie z baristą i założycielem “Bromberg Kaffe”- Przemysławem Zgardą; koszt 20 zł (godz. 12:00)
  • “Kawa z królem. O dziejach aromatycznego napoju”– prelekcja połączona z degustacją kawy i bydgoskich wypieków zorganizowana przez Królewską Fundację Jana III i Marii Kazimiery Sobieskich; koszt 40 zł (godz. 13:00)

Przez cały weekend w Pałacach Ostromecko będzie również obowiązywała zniżka na kawę.

Organizatorami wydarzenia są: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Pałace Ostromecko, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy i Bromberg Kaffe.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments